Wiadomości

Modernizacja: Dobrej, Rataja, Beethovena, Moniuszki, oświetlenie ulic i chodnik przy Lubelskiej – to propozycje do budżetu na 2018r. przedstawione przez Krzysztofa Mazurka

Dodano:
garwolin - Modernizacja: Dobrej, Rataja, Beethovena, Moniuszki, oświetlenie ulic i chodnik przy Lubelskiej – to propozycje do budżetu na 2018r. przedstawione przez Krzysztofa Mazurka

Remont ulicy Dobrej, wykonanie oświetlenia na osiedlu Macieja Rataja i ul. Sosnowej, kontynuacja modernizacji ul. Macieja Rataja od parkingu przy SP nr 2 do ul. Klonowej, kontynuacja modernizacji ul. Beethovena i St. Moniuszki i wykonanie chodnika wzdłuż ul. Lubelskiej na odcinku od ul. Macieja Rataja do ul. J.S. Bacha to propozycje inwestycji, które we wniosku do budżetu miasta Garwolin na 2018r. zawarł radny Krzysztof Mazurek.

Radny Krzysztof Mazurek złożył wniosek do burmistrza miasta Garwolin o wpisanie do budżetu miasta na 2018r., takich inwestycji jak: remont ulicy Dobrej (kwota około 250 tys. zł),  wykonanie oświetlenia na osiedlu Macieja Rataja i ul. Sosnowej (kwota około 100 tys. zł), kontynuacja  modernizacji  ul. Macieja Rataja od parkingu przy SP nr 2 do ul. Klonowej (około 600 tys. zł), kontynuacja modernizacji ul. Beethovena i St. Moniuszki (około 400 tys. zł) i wykonanie chodnika wzdłuż ul. Lubelskiej na odcinku od ul. Macieja Rataja do ul. J.S. Bacha (100 tys. zł).

Radny we wniosku zaznacza, że realizacja wyżej wymienionych inwestycji jest pilna i konieczna ponieważ osiedla mieszkaniowe w Okręgu Wyborczym nr 6 stale się rozbudowują, przybywa mieszkańców, a jednocześnie jest to obszar pozbawiony infrastruktury miejskiej. Większość ulic we wniosku to drogi gruntowe. Inwestycje miałyby być korzystne zwłaszcza dla dzieci i osób starczych, które poruszają się pieszo.

REKLAMA:


Radny zaznacza, że mieszkańcy o budowę ulic i oświetlenia zabiegają już od 10 lat pisząc pisma, składając wnioski do budżetu oraz organizując spotkania z władzami miasta. Radny prócz burmistrza prosi też pozostałych radnych rady miejskiej o poparcie proponowanych inwestycji.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ul. Sobieskiego (, #IP a8505b63e8) Odpowiedz

Na ul. Sobieskiego proponuję zrobić też ścieżkę rowerową. Idealny dojazd do lasu w celach rekreacyjnych. Z tego co wiem w budżecie na 2018 jest przewidziany remont tej ulicy.

UL Sobieskiego (, #IP 902cc9ee02) Odpowiedz

od skrzyżowania z ul.Ogrodową jest w stanie opłakanym.Większość zabudowy nie jest uzbrojona w wodę ,a o gazie to już mozemy zapomnieć. Właśnie od tego skrzyżowania nie ma chodnika o którym było dużo mówione na zebraniu które odbyło się przed wyborami w 2014 r..Ciekawe jakie bajki będą opowiadać w 2018 r.

Obiecanki (, #IP fc3e4e42bf) Odpowiedz

Szkoda że zapomnieli o ul.Sobieskiego a też obiecywali w 2014 przed wyborami,że zrobią chodnik dla dzieci które chodzą na pieszo do szkoły. Nadmieniam też,że ta ulica jest jedną z najniebezpieczniejszych ulic w Garwolinie,ponieważ jest to droga powiatowa i ruch drogowy jest tu bardzo duży.Obiecali że zrobią chodnik w 2017,a tu jak widać i w 2018 nie jesteśmy brani pod uwagę. Są jak widać ważniejsze ulice na których mieszkają osoby które mają większe znajomości.My też pójdziemy w 2018 r na wybory i zobaczymy jaki będzie tego skutek.

cacanki (, #IP fd6973e76a) Odpowiedz

Leszczyny też pójdą na wybory, kanalizacja nie dla wszystkich, ul.Andersa zdemolowana, Sławińska od wieków w błocie, łącznik z Zawadami zrujnowany dzięki pomysłom chyba jakiegoś genialnego maniaka jazdy terenowej (bo kto wysypuje przed zimą tony piachu na dobrą drogę z tłucznia)i nie pomoże już nikt, ani pan policjant co bajki opowiadał przed wyborami, ani starszy Pan na rowerze co to wszystkich mobilizował do głosowania na powyższego. Czasy się zmieniają i nikt się już nie nabierze. Potrzeba zmian bo jak widać gołym okiem nawet w sejmie można i budżet też się nie rozpadł. Do zobaczenia przy urnach..już tylko rok.