Sport

Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego ma już 25 lat!

Dodano:
garwolin - Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego ma już 25 lat!

- Kiedy byłem małym chłopcem nie do końca miałem odwagę marzyć, że będę miał taki jubileusz 25-lecia, na którym spotkam tylu przyjaciół, znajomych i serdecznych mi osób. Witam wszystkich na uroczystości z okazji 25-lecia Szkoły Tenisa. Współtworzymy ją razem od tylu lat. Nie ukrywam, że relacja i praca z państwem sprawiły mi ogromną frajdę i uciechę i mam nadzieję, że odbieramy to podobnie

- tymi słowami Wojciech Baduchowski przywitał zgromadzonych podczas jubileuszu 25-lecia istnienia Szkoły Tenisa gości. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury w Garwolinie.


Sobotnia uroczystość zgromadziła wielu pasjonatów tenisa z powiatu i spoza granic powiatu garwolińskiego. Wojciech Baduchowski na slajdach w ciekawy, humorystyczny i jednocześnie przystępny sposób przedstawił swój alfabet, w którym zawarł historię szkoły i opowiedział kilka ciekawych historii ze swojego życia. W tenisowym alfabecie znalazły się m. in. informacje o rozgrywkach tenisowych, które mają już bardzo długą tradycję, przyjaciołach Wojciecha Baduchowskiego, jego pracy w szkole w Miętnem, rodzinie, a także o jego przywiązaniu do rzeczy, historii tenisa i wychowankach, którzy osiągnęli duże sukcesy. Jednym z najbardziej utalentowanych podopiecznych Wojciecha Baduchowskiego był Janek Zieliński, który został sklasyfikowany w pierwszej dwudziestce juniorów na świecie, grał w juniorskich turniejach wielkoszlemowych, w tej samej kategorii był drużynowym wicemistrzem Europy i zdobył złoty medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankin.

Wojciech Baduchowski naprawdę ma się czym pochwalić. Wielu jego wychowanków jest dziś instruktorami tenisa i pracuje na rzecz promocji tego sportu.

Galę tenisową ozdobił występ muzyczny chrześnicy Wojciecha Baduchowskiego Alicji Makowskiej, której na gitarze akompaniował Michał Winiarek.
Ostatnią literką alfabetu była litera „Ż” jak życzenia.
- W moim wypadku życzenia kreuje każdy dzień i staram się nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość, ale życzeniem moim skierowanym do państwa jest, żebyśmy jeszcze długie lata mogli się razem bawić, a ja żebym czasami mógł się odrobinkę zregenerować – w ten sposób Wojciech Baduchowski zakończył swój alfabet.

Po prezentacji przyszedł czas na wręczenie tenisistom pucharów za czołowe miejsca zajęte w zawodach rozgrywanych od stycznia 2017r.  Nagrody wręczali przewodniczący rady miasta Marek Jonczak i sekretarz miasta Cezary Tudek (wyniki na końcu).
Wojciech Baduchowski podziękował przyjaciołom Szkoły Tenisa i wszystkim, którzy ją wspierali. Jego sportową działalność docenili na sobotniej gali przedstawiciele władz miasta Garwolin: przewodniczący rady miasta Marek Jonczak i sekretarz miasta Cezary Tudek.
- Człowiek z pasją, człowiek orkiestra. Wojtek jesteśmy z Ciebie po prostu dumni i Garwolin jest dumny. Na Garwolin zawsze możesz liczyć. Myślę, że na 30-lecie w tym alfabecie pokaże się jeszcze jedna literka – „Z” , „Zasłużony dla Garwolina” - mówił przewodniczący rady miasta.

REKLAMA:


Sekretarz miasta Cezary Tudek odczytał napis na pamiątkowej grawerce, przygotowanej na jubileusz przez burmistrza Tadeusza Mikulskiego i przewodniczącego rady miasta. Adres rozpoczynał się słowami Bohdana Tomaszewskiego: „Istotą sportu jest rywalizacja, wola walki. Sport jest demokratyczny i sprawiedliwy. Jest aktem dzielności i poświęcenia”. Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Szkoły Tenisa składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za wieloletnie popularyzowanie sportu i rekreacji wśród mieszkańców miasta. Szkoła Tenisa od lat zajmuje znaczące miejsce na sportowej mapie miasta. Dziękujemy Panu i wszystkim trenerom za trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z zawodnikami. Całej społeczności Szkoły życzymy wytrwałości, hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności, a także wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.

- Jak mówią wybitni trenerzy: „Największym talentem sportowca jest talent do pracy”. Serdecznie gratuluję i życzę następnych 25 lat –
mówił dyrektor CSiK Jarosław Kargol, wręczając Wojciechowi Baduchowskiemu okolicznościowy dyplom.

Więcej o sportowej działalności Wojciecha Baduchowskiego i historii Szkoły Tenisa można przeczytać w naszym wywiadzie TUTAJ.

Wyniki zawodów w roku 2017
Halowy Masters Draft:
1.Michał Niewczas
2.Patryk Traczyk
3.Michał Wróbel
4.Tomasz Banaszek
 
 Halowe Mistrzostwa Garwolina - gra podwójna mężczyzn:
1.Czarek Adamowicz/Mateusz Rosiński
2.Mieczysław Kargol/Maciej Zowczak
3.Mariusz Leszek/Paweł Pałyska
4.Dariusz Migas/Zbigniew Kot
 
 
Halowe Mistrzostwa Garwolina - gra pojedyncza mężczyzn
 
1.Czarek Adamowicz
2.Mariusz Leszek
3.Rafał Rutkowski
4.Dariusz Migas
 
Halowe Mistrzostwa Garwolina - gra pojedyncza kobiet:
1.Sandra Pałyska
2.Wiktoria Pałyska
3.Klaudia Jakubaszek
4.Zosia Wawrzyniak
 
Halowe Mistrzostwa Garwolina - kat. Młodzieżowa
1.Michał Michalik
2.Bartek Kobus
3.Dominik Mikulski
4. Mateusz Orłowski
 
Tenisowa Familiada:
1.Dariusz Migas/Wojciech Migas
2.Mariusz Fojcik/Tomasz Kałaska
3.Paweł Pałyska/Sandra Pałyska


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 77

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.