Sport

Wmurowali kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy ZS nr 5 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Wmurowali kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy ZS nr 5 w Garwolinie

Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie.- Zdajemy sobie sprawę z ogromu kosztów, które należy ponieść na budowę, ale cieszymy się, że wreszcie rada miasta pod kierunkiem obecnego przewodniczącego  Marka Jonczaka przy wsparciu burmistrza Tadeusza Mikulskiego podjęła decyzję o budowie hali sportowej – mówił dyrektor ZS nr 5 Jacek Zowczak otwierając uroczystość wmurowana aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej przy szkole.

Dyrektor podziękował też obecnemu na uroczystościach posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za wsparcie przy pozyskiwaniu środków finansowych z ministerstwa sportu. Jacek Zowczak podkreślił też, że z hali będą korzystali nie tylko uczniowie Szkoły nr 5, ale także przedszkolaki i okoliczni mieszkańcy.

REKLAMA:


Burmistrz miasta Garwolin i radni miasta Garwolin VII kadencji 2014-2018 zdecydowali o budowie nowoczesnej hali sportowej. Obiekt został zlokalizowany w Garwolinie na ul. Korczaka przy ZS nr 5. Inwestycja obejmuje budowę hali sportowej o wymiarach boiska 22,3 na 44,52m z zapleczem i widownią na 298 osób. Mieści pełnowymiarowe boisko do koszykówki, tenisa ziemnego oraz piłki ręcznej. Główne boisko sportowe daje możliwość podziału na 3 pola treningowe za pomocą kurtyn przesuwnych. Powierzchnia zabudowy to 1820m2, powierzchnia użytkowa 2091m2, powierzchnia całkowita to 2343,6m2.

Projekt został opracowany przez biuro projektowo-usługowe z Warszawy. Koszt realizacji budowy hali sportowej wraz zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą to 6 mln 334 tys. zł, z tego udział miasta to 4 mln 280 tys., a ministerstwa to 2 mln 52 tys. 400 zł. Przetarg na budowę wygrała firma Rembud Kazimierza Jasińskiego z Garwolina. Termin odbioru wraz z uzyskaniem pozwolenia na zagospodarowanie mija 16 sierpnia 2018r.

Akt erekcyjny podpisali dziś m. in.: przewodniczący radu miasta Marek Jonczak, dyrektor ZS nr 5 Jacek Zowczak, sekretarz miasta Cezary Tudek, poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, wiceburmistrz Maria Perek, radni miejscy, wykonawca inwestycji Kazimierz Jasiński i przedstawiciele duchowieństwa, uczniowie, a także Piątuś, maskotka szkolna.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 82

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.