Sport

Trener Legii w UKS Delfin Garwolin

Dodano:
garwolin - Trener Legii w UKS Delfin Garwolin

W sobotę 28 października 2017 w klubie UKS Delfin Garwolin gościł multimedalista Łukasz Drzewiński.

Łukasz Drzewiński to były zawodnik, który może pochwalić się np. złotymi medalami Mistrzostw Polski na 200m motylkiem (rok 2001) i 200m dowolnym (rok 2004) oraz srebrnym na 200m motylkiem (rok 2004 ). W 2002 na dystansie 200m stylem motylkowym zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy juniorów oraz zajął 8 miejsce na Mistrzostwach Europy.

W 2005 r. Łukasz Drzewiński na 800m dowolnym zajął 7 miejsce na Mistrzostwach Świata. W tej konkurencji był też rekordzistą Polski. Zwieńczeniem jego kariery był start na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, na których zajął 14 miejsce na 400m stylem dowolnym. Obecnie trener Klubu Pływackiego Legia Warszawa, którego jest również prezesem.

Trener Łukasz przeprowadził treningi ze wszystkimi grupami skupiając się na stylu, w którym sam się specjalizował jako zawodnik, czyli motylu. Nowe ćwiczenia, inne spojrzenie, oraz indywidualne uwagi udzielone zawodnikom mają zaowocować w przyszłości. Po przeprowadzeniu każdego treningu, Łukasz wysunął do każdej grupy myśl przewodnią. Grupie trenera Wojciecha Mianowskiego zwrócił uwagę na to, że pływanie kształtuje charakter oraz pozwala walczyć z własnymi słabościami, a cechy jakie można wykształtować poprzez trening mogą pomóc w dorosłym życiu.

REKLAMA:


Grupie Trenera Waldemara Makowskiego, Drzewiński zwrócił szczególną uwagę na to by pamiętać, że w pływaniu bardzo ważną rolę odgrywa drużyna, a grupie Katarzyny Baran uświadomił, że wyznacznikiem postępu w pływaniu nie są medale, ale wciąż poprawiane wyniki w poszczególnych konkurencjach. Na sam koniec wizyty trener Łukasz powiedział bardzo piękne słowa, którymi kierują się wszyscy trenerzy pracujący w Legii: U nas w klubie nie interesują nas wyniki dzieci 12-13 letnich. Pływanie to zbyt żmudny sport, aby nie dać dzieciom pola do zabawy. Dlatego w tym wieku pracujemy aby nasi zawodnicy zakochiwali się w pływaniu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie mocnej drużyny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że właśnie z silnej grupy mogą dopiero wyjść osoby, które będą sięgały po poważne sukcesy w rywalizacji seniorów. Dzieci mają robić ciągły postęp przy założeniu, że mają się bawić w trening, aby w wieku szesnastu lat nie znudziły się pływaniem.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.