Sport

Miasto i gmina Pilawa inwestorem na medal

Dodano:
garwolin - Miasto i gmina Pilawa inwestorem na medal

W środę 25 października 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala laureatów XVIII edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Wśród gości honorowych na uroczystość przybyli m.in. Irena Szewińska, Andrzej Supron, Przemysław Babiarz oraz Rafał Brzozowski. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, a także biznesu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenie poprzez sport. Rozdano także prestiżowe nagrody.

W kategorii „Inwestor na medal” wyróżnienie i medal otrzymało miasto i gmina Pilawa.W ramach konkursu Budowniczy Polskiego Sportu przyznawane są nagrody i wyróżnienia samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji. Dzięki kompleksowej analizie osiągnięć w poszczególnych regionach, gminach i powiatach, można dostrzec wysiłki i sukcesy konkretnych osób i samorządów oraz wyróżnić efekty ich działań.

W kategorii „Inwestor na medal” wyróżnienie i medal za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, a tym samym popularyzacji sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży dla miasta i gminy Pilawa odebrała burmistrz Albina Łubian. Otrzymane wyróżnienie szczególnie uwzględnia inwestycje realizowane w latach 2016-2017 polegające na budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pilawie. W ramach projektu powstał między innymi skatepark, plac z urządzeniami sprawnościowymi, bieżnia ze skocznią do skoku w dal, boisko do piłki plażowej oraz plac zabaw w Pilawie.

REKLAMA:


Konkurs „Budowniczy Polskiego Sportu” organizowany jest od 1999r. w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”. Patronat nad konkursem sprawują: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz marszałkowie województw.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.