Sport

Inwestują w sport

Dodano:
garwolin - Inwestują w sport

W gminie Garwolin ważne inwestycje w sport weszły w fazę realizacji. W lipcu 2017r. informowaliśmy, że samorząd otrzymał dotacje z Ministerstwa Sportu na budowę i remont obiektów sportowych przy szkołach. Teraz gmina spożytkuje te pieniądze na budowę i oświetlenie boiska lekkoatletycznego przy ZS w Rudzie Talubskiej oraz remont sali gimnastycznej przy ZSP w Woli Rębkowskiej.

Najkorzystniejszą ofertę na remont sali gimnastycznej o powierzchni 280m2 przy ZSP w Woli Rębkowskiej przedstawił Zakład Usług Budowlanych Stefana Paśnickiego. Za kwotę 160 tys. zł firma ma odnowić parkiet, pomalować ściany, zdemontować stare i zamontować nowe wyposażenie sali w sprzęt sportowy do gier i ćwiczeń gimnastycznych, wyremontować schody oraz wymienić okna drewniane na okna z PCV w zapleczu sali gimnastycznej. Zadanie ma zostać wykonane do 20 grudnia. Przed przetargiem przyznana przez ministerstwo dotacja wyniosła 37 900 zł *.

Milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu otrzymała inwestycja pod nazwą „Budowa boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Rudzie Talubskiej”. W zakres tego zadania wchodzą m. in.: budowa bieżni okrężnej i prostej 4-torowej poliuretanowej, budowa skoczni do skoku wzwyż i w dal, zakup wyposażenia lekkoatletycznego, modernizacja boiska piłkarskiego, odwodnienie boiska i instalacja wodociągowa, zakup sprzętu do pomiaru wysokości i szybkości. Wykonawca ma uzyskać na obiekt certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dostosować poszczególne elementy obiektu do wymogów Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki. Ta inwestycja jest w fazie przetargu. Przewidywane zakończenie zadania, którego wartość  przekroczy na pewno 3 mln zł to 2019r.

REKLAMA:


Innym ważnym zadaniem, na które samorząd ogłosił w październiku przetarg, jest budowa oświetlenia boiska lekkoatletycznego przy ZS w Rudzie Talubskiej. Tutaj samorządowi również zależy na uzyskaniu certyfikatu z PZLA. Na to zadanie gmina uzyskała dotację z Ministerstwa Sportu w kwocie 129,5 tys. zł.

*Kwoty z dotacji zależą od wyniku przetargu i będą ostatecznie znane po rozliczeniu z ministerstwem.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.