Ciekawe tematy z Garwolina

Ile średnio płacimy za OC w Garwolinie?

Dodano:
garwolin - Ile średnio płacimy za OC w Garwolinie?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Garwolinie? Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć wielu kierowców z naszego miasta, którzy stoją przed wyborem polisy. Poniższym artykułem przychodzimy im z pomocą, analizując składki ubezpieczeniowe w Garwolinie.Dla kogo szukamy polisy

Wysokość składki na OC może być bardzo różna w zależności od auta i kierowcy. Nie ma jednej, równej dla każdego ceny – podczas gdy doświadczonym i bezszkodowym kierowcom wystarczy 500 zł, żeby opłacić polisę, młode osoby, które mają na swoim koncie szkodę i dopiero rozpoczynają przygodę motoryzacyjną, często muszą wydać ponad 2 000 zł. Przy czym obie grupy kierowców otrzymują to samo ubezpieczenie o identycznym zakresie. Dlatego w celu ustalenia średniej składki i sprawdzenia ceny OC w 2017 roku w Garwolinie należy obliczyć ją dla statystycznego kierowcy.

Przyjmijmy wobec tego, że poszukujemy ubezpieczenia dla mężczyzny w wieku 40 lat, który od 2000 r. posiada uprawnienia do kierowania samochodem. Jest żonaty, ma jedno dziecko, kontynuuje polisę od 12 lat, w ostatnich latach nie spowodował żadnej szkody i dysponuje pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi. Szuka polisy dla dziesięcioletniego Volkswagena Golfa z silnikiem 1,6 l i przebiegiem 200 000 km, który rocznie przejeżdża ok. 8 000 km. Ile nasz kierowca zapłaci za OC w Garwolinie?

Ceny ubezpieczenia OC w Garwolinie

Wprowadzając do porównywarki powyższe dane kierowcy i pojazdu, po chwili ukazuje się ranking, w którym błyskawicznie można znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC. Jaki jest jego koszt? Dokładnie 549 zł i obejmuje ono również polisę assistance. 585 zł trzeba zapłacić za drugie w kolejności ubezpieczenie, a 608 zł za trzecie. Jak te kwoty mają się do cen obowiązujących w innych miejscowościach? Sprawdźmy to w tej samej porównywarce – w tym celu wystarczy jedynie zmienić miejsce zamieszkania kierowcy, pozostawiając bez zmian pozostałe dane.

Dla porównania, ten sam kierowca za OC dla identycznego auta, tyle że w Warszawie, zapłaciłby więcej o 120 zł. A przecież Garwolin i Warszawę dzieli zaledwie 60 km. Oczywiście wynika to z wielkości stolicy, która jest ogromną metropolią, gdzie częściej dochodzi do stłuczek, kolizji i wypadków niż w Garwolinie.

Dla lepszego obrazu warto porównać ceny OC w Garwolinie z miastem o podobnej wielkości – np. z Chełmżą, w której żyje ok. 15 000 osób. Jak się okazuje, w Chełmży obowiązkowa polisa jest droższa, bo kosztuje co najmniej 608 zł. Z kolei znacznie taniej jest w Łańcucie (18 tys. mieszkańców), gdzie za najtańsze OC trzeba wyłożyć 433 zł. Jak widać, przy kupnie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej miejsce zamieszkania ma duże znaczenie.

Artykuł sponsorowany