Wiadomości

1 ml 650 tys. zł dotacji na drogę Samorządki - Żelechów

Dodano:
garwolin - 1 ml 650 tys. zł dotacji na drogę Samorządki - Żelechów

31 października 2017 r. do siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie oficjalnie wpłynęła promesa informująca o przyznaniu dotacji na remont drogi 1328W, na odcinku Samorządki-Żelechów. 1 mln 650 tys. zł to kwota otrzymanego wsparcia finansowego. Samo zadanie pochłonie ponad 2 mln złotych. Już po otrzymaniu telefonicznej informacji o dotacji został ogłoszony przetarg, by jak najszybciej przystąpić do remontu.

Droga Górzno – Żelechów jest jednym z najczęściej uczęszczanych szlaków naszego powiatu. Z roku na rok jej stan się pogarszał. Chociaż wiele osób narzekało - w związku z dużymi kosztami na jej naprawę, decyzja była odkładana w czasie. Nie udało się uzyskać dofinansowania w ramach „schetynówek”. Pomocą okazały się środki z rezerwy celowej budżetu państwa związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru.

Z odpowiednimi wnioskami zwrócił się Zarząd Powiatu w 2015r. Zadanie było podzielone na dwa odcinki – jeden na terenie gminy Górzno, drugi na terenie gminy Żelechów. W lutym tego roku powiat dostał promesę na wykonanie remontu drogi Górzno – Samorządki o długości 3 863m. W okresie wakacyjnym samochody dowoziły masę asfaltową, której potrzeba było sporo – droga została wzmocniona 11 centymetrową warstwą asfaltu oraz obsypana poboczem z kruszywa łamanego. Dziś, gdy jedzie się do Żelechowa widać różnicę. Samorząd powiatowy stale zabiegał o środki na dalszy remont drogi.

Remont drogi powiatowej Nr 1328W Garwolin – Reducin – Górzno – Samorządki - Żelechów staje się faktem.

REKLAMA:


Ponad 4 - kilometrowy odcinek drogi pomiędzy Samorządkami, a Żelechowem będzie modernizowany jeszcze w tym roku. Sukcesem zakończyły się starania o poprawę drogi, którą każdego dnia przemierzają setki mieszkańców naszego powiatu. 31 października 2017 r. do siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie oficjalnie wpłynęła promesa informująca o przyznaniu dotacji na remont tej drogi. 1 mln 650 tys. zł to kwota otrzymanego wsparcia finansowego. Samo zadanie pochłonie ponad 2 mln złotych. Już po otrzymaniu telefonicznej informacji o dotacji został ogłoszony przetarg, by jak najszybciej przystąpić do remontu,.

- Bardzo się cieszę z przyznanej promesy. To realizacja mojego marzenia, które wolno staje się faktem. Gdy zadzwonił pan poseł Grzegorz Woźniak z informacją, że jest możliwość dostania promesy i zapytaniem, czy będziemy w stanie wykonać zadanie, odpowiedź mogła być tylko jedna: tak. Wiem, że termin realizacji jest bardzo krótki, warunki pogodowe mogą być różne, ale znając zaangażowanie pracowników Powiatowego Zarządu Dróg, wiem, że nam się uda. Tak, jak przy każdych środkach potrzebny jest spory udział środków własnych. Zarówno Zarząd jak i Komisja Finansowo- Budżetowa oraz Rada Powiatu dołoży wszelkich starań, aby dołożyć brakujące 20 – 25%. To też ładna kwota – około 550 tys. zł – mówi starosta garwoliński Marek Chciałowski.

 - Należą się słowa podziękowania panu radnemu Krystianowi Kani, który wielokrotnie zwracał uwagę na stan tej drogi. Przy każdej zmianie budżetu mówił: Pamiętajmy, musimy mieć wkład własny na remont drogi do Żelechowa. Słowa podziękowania kieruję do pana posła Grzegorza Woźniaka. Gdy rozmawiałem z wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim, mówił: „Dziś już mam któryś z kolei telefon od pana posła, tak was wspiera". Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym, gdyż droga ma kolor czarny, nie ma barw partyjnych, klubowych i ma służyć ludziom – dodaje włodarz.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jerzy (, #IP cc68284a12) Odpowiedz

To bardzo dobra informacja. Warto jeszcze naprawić odcinek drogi powiatowej w Kębłowie, który był niby remontowany kilka lat temu, a odwalono fuszerkę. Od czasu modernizacji jest mnóstwo wypadków, i to nie z powodu nadmiernej prędkości, droga jest za wąska, a pobocza za niskie i mają niestabilną nawierzchnię. I lepiej nie czekać, aż ktoś na tym odcinku zginie.

Fuszerka (, #IP 9e9503ae9c) Odpowiedz

Chyba gorszej fuszerki nie ma jak w Żelechowie na rynku. Ledwo co płyta oddana do użytku za ciężkie pieniądze z budżetu gminy a już trzeba jeżdzić slalomem omijając miejsca zagrodzone taśmą. Jest ich kilka w różnych miejsach rynku. Podobno pani burmistrz wymienia kamienie z letnich na zimowe. Aż strach pomyśleć, co będzie jak po zimie zacznie zmieniać na letnie... Jedyna nadzieja, że jesienią mieszkańcy wybiorą zimną burmistrz na pogodnego Burmistrza. Z Żelechowa.

Kto to wymyślił (, #IP ad71a40cdf) Odpowiedz

żeby wjeżdżając na rynek od kościoła tylko po chleb trzeba było cały ratusz dookoła objeżdżać żeby z rynku wyjechać. Zlikwidujcie to rondo czym prędzej.Dwa samochody spokojnie się tam mogą wymijać.

(, #IP 5e900be0f5) Odpowiedz

Tylko po chleb można iść pieszo.

** (, #IP 0eb728ba8b) Odpowiedz

No bo należy podziwiać piękną siedzibę władzy, objeżdżając ją dookoła.

(, #IP fa6d9b1c25) Odpowiedz

I okadzać ją spalinami z samochodów.

rynek (, #IP a2ef4136f4) Odpowiedz

zZparkuj auto na kościelnym parkingu i przejdź 100 m. piechotą. A ty chciałbyś wjechać samochodem do sklepu. Jeżeli użytkownicy znają znaki drogowe to będzie niej zdarzeń.

(, #IP 0cf9479d3d) Odpowiedz

Poboczy to wcale nie ma tylko głębokie rowy w ich miejscu. Po pijaku to strach iść żeby w nie nie wpaść bo by się człowiek utopił.

droga (, #IP 9993dcb0c4) Odpowiedz

a jaki to wkład Kani, o tej drodze mówił kazdy

Gratulacje (, #IP 8114fc578a) Odpowiedz

Gratulujemy kolejnej dobrej inwestycji dla powiatu. Jest sąsiednia droga do remontu, które jest w katastrofalnym stanie: Gończyce- do końca granicy powiatu za Żelechów. Prosimy o wsparcie, lub informację kiedy planowana jest takowa inwestycja.