Rozrywka

Nauka Języka w Galerii Kotłownia

Dodano:
garwolin - Nauka Języka w Galerii Kotłownia

„Nauka języka” to tytuł wystawy malarskiej, którą będzie można oglądać od 10 listopada w Galerii „Kotłownia”. Autorką prac jest utytułowana artystka Edyta Jaworska Kowalska.

Jej najnowsze obrazy to rodzaj malarskiego notesu, używanego do nauki angielskich słow. Wybór tych wyrazów nie jest oczywiście przypadkowy. Autorka swoimi pracami piętnuje ludzkie przywary takie, jak: próżność, głupota, agresja.

Edyta Jaworska-Kowalska w 2002 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie. Jest laureatką licznych konkursów. W 2010 roku otrzymała Nagrodę Wojewody Badenii w Wittenbergii na Triennale Sztuki Sacrum „Dom – droga istnienia”. Obecnie mieszka i tworzy w Radomiu, ale swoje obrazy prezentuje na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Jej prace gościły w Niemczech, Bułgarii i na Litwie.

Wernisaż „Nauka języka” Edyty Jaworskiej-Kowalskiej odbędzie się 10 listopada o godzinie 18:00 w Galerii „Kotłownia” w Centrum Sportu i Kultury. Wystawę można oglądać do 1 grudnia.

REKLAMA:Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.