Wiadomości

Znasz kogoś z gminy Trojanów, kto potrzebuje pomocy? Zgłoś go do Szlachetnej Paczki i spraw by te Święta Bożego Narodzenia były dla niego wyjątkowe

Dodano:
garwolin - Znasz kogoś z gminy Trojanów, kto potrzebuje pomocy? Zgłoś go do Szlachetnej Paczki i spraw by te Święta Bożego Narodzenia były dla niego wyjątkowe

- Poszukujemy historii rodzin z terenu gminy Trojanów, które potrzebują pomocy. Chcemy docierać tam, gdzie nie dociera nikt, spotkać się z najbardziej potrzebującymi, o których często nie wie żadna instytucja pomocowa. Tylko sąsiad, pani ze sklepu, czy listonosz – mówi Damian Łojek, lider rejonu Sobolew i okolice, wolontariusz Szlachetnej Paczki.


Szlachetna Paczka to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna (ks. Jacek Stryczek jest jednym z jej założycieli, pełni funkcję prezesa). Szlachetna Paczka nie zawsze tak się nazywała - wcześniej była to... Świąteczna Paczka.

Paczki trafiają do potrzebujących osób. Celem akcji jest "mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę". Rodzin w potrzebie szukają wolontariusze, spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuacje, dowiadują się o problemach i potrzebach. To właśnie Super W podejmują decyzję o włączeniu rodziny do Szlachetnej Paczki.

Informacje o rodzinie i liście rzeczy jej potrzebnych znajdziemy na stronie internetowej. Chcąc przygotować paczkę, wybierasz konkretną rodzinę. Zazwyczaj w pomoc angażuje się kilka/ kilkanaście osób, które wspólnymi siłami kompletują potrzebne rzeczy. Paczki przekazywane są wolontariuszom, a następnie potrzebującym rodzinom.

REKLAMA:


Niezbędne informacje i formularze znajdziemy na stronie internetowej Szlachetnej Paczki (https://www.szlachetnapaczka.pl/zglaszam-rodzine). Nie możesz zrobić niespodzianki wybranej rodzinie i zgłosić jej do akcji bez jej wiedzy - aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, potrzebująca rodzina musi wyrazić na to zgodę, podpisując odpowiedni dokument. Formularz zgłoszenia rodziny wypełniamy na stronie Paczki, zgodę wstępną przekazujemy w formie elektronicznej, należy ją także przesłać w wersji papierowej na adres Stowarzyszenia.

Z każdą zgłoszoną rodziną będzie kontaktował się wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Sobolew-i-okolice-254943768327593/ oraz na stronie szlachetnapaczka.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.