Wiadomości

Narodowe Święto Niepodległości kulturalnie i sportowo

Dodano:
garwolin - Narodowe Święto Niepodległości kulturalnie i sportowo

11 listopada, jak co roku, Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów odbędzie sie rodzinny piknik patriotyczny, spektakl teatralny, a także wydarzenia sportowe. Nie zabraknie kolorowych niespodzianek!

Centralnym punktem tego dnia będzie msza święta w intencji ojczyzny w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Później nastąpi złożenie kwiatów pod pominikem Marszałka Józefa Piłsudskiego, poprzedzone przemarszem z udziałem pocztów sztandarowych oraz przemówieniem Burmistrza Miasta Garwolina.

O godzinie 12:00 skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zatętni życiem. Rozpocznie się  tam piknik rodzinny, podczas którego zapłonie ognisko. Bedzie można wspólnie zjeść coś ciepłego i wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez harcerzy. Podczas pikniku odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych Chóru Miasta Garwolina i Orkiestry Detej z Trąbek, a także prezentacja Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych. O godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Damy i Huzary” w wykonaniu Tearu O!Mamy.

REKLAMA:


O godzinie 10:00 przed Pływalnią Miejską „Garwolanka” rozpocznie się rajd rowerowy „Pogoń za bolszewikiem” Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont”. Miłośnicy świętowania na sportowo mogą wziąć udział także w rozgrywkach XIII, XIV, XV Pucharu Niepodległości w halowej piłce nożnej Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej oraz w Turnieju Niepodległości w siatkówce mężczyzn.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.