Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 października - 5 listopada 2017 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 października - 5 listopada 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

30 października 2017 r.

Ściana budynku mieszkalnego w Miętnem uszkodzona wskutek silnych podmuchów wiatru

Przed godz. 12 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Główną w Miętnem, gdzie wskutek silnych podmuchów wiatru doszło do wypchnięcia na zewnątrz ściany szczytowej budynku mieszkalnego, od strony strychu. Runęła ona na dwa samochody osobowe stojące obok budynku oraz zerwała linię zasilającą go w energię elektryczną. Żadna z osób znajdujących się wewnątrz nie odniosła obrażeń. Działania straży polegały na wygrodzeniu terenu działań przy pomocy taśmy ostrzegawczej oraz usunięciu pozostałych cegieł z uszkodzonej ściany. Pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie do budynku, natomiast przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ocenił przydatność budynku do dalszego użytkowania. Ponadto strażacy wzmocnili konstrukcję dachu, a właścicielce zalecono naprawę uszkodzonej ściany szczytowej. W działaniach uczestniczył również zastęp OSP Miętne.

1 listopada 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 17 w Puznówce, w którym uczestniczył samochód osobowy Ford Fiesta i samochód ciężarowy Renault. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe z udziałem skutera w Chęcinach
Po godzinie 7 dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno uczestniczyły w działaniach w miejscowości Chęciny, gdzie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu skuterem, który uległ upadkowi. Ratownicy dokonali stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa i opatrzyli ranę głowy poszkodowanego, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar samochodu w Łaskarzewie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na ul. Garwolińskiej Łaskarzewie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew. Działania trwały blisko jedną godzinę.

REKLAMA:


4 listopada 2017 r.

Pożar budynku garażowego w Maciejowicach

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Maciejowicach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał w jednym z pomieszczeń w garażu i został ugaszony przez mieszkańców przy pomocy węża ogrodowego. Działania strażaków polegały na usunięciu nadpalonych materiałów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie strąceniu i usunięciu sadzy przy pomocy wyciora kominowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania trwały blisko jedną godzinę.

5 listopada 2017 r.

Uwalnianie łabędzia w Łaskarzewie

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Łaskarzewie w siatce drucianej uwięziony jest łabędź. Do działań zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy przecięli siatkę i uwolnili ptaka, a następnie wypuścili do pobliskiego stawu. Działania trwały blisko pół godziny.

Zdarzenie drogowe w Tarnowie
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Tarnowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Suzuki Swift i Seat Alhambra. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.