Rozrywka

Gdzie można spotkać aż tylu Świętych? W Żelechowie! (wideo)

Dodano:
garwolin - Gdzie można spotkać aż tylu Świętych? W Żelechowie! (wideo)

Św. Teresa z Avila powiedziała "Wspaniałym środkiem, aby cieszyć się Bogiem, jest przyjaźń z Jego przyjaciółmi." Bal Wszystkich Świętych pokazał jak wielu przyjaciół Bóg ma w Żelechowie.

Bo właśnie w Żelechowie Bal Wszystkich Świętych zgromadził blisko sto postaci przedstawiających świętych: Jana Pawła II, Św. Maryję, Św. Mikołaja, Św. Franciszka, Ojca Pio, Św. Łucję, Św. Filomenę, Św. Małą Arabkę, Św. Huberta, Św. Jana Bosko, Św. Matkę Teresę z Kalkuty, Św. Teresę od Dzieciątka Jezus i wielu innych.

Dzieci w wieku od 3 lat do 15 lat wzięły udział w III Balu Świętych wieczorem. 31 października 2017 w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych. Uroczystość rozpoczęła się wspólna modlitwą podczas różańca i Mszy świętej. Następnie korowód przebranych za świętych i osób towarzyszących, przeszedł ulicami miasta do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury gdzie odbyła się zabawa świętych.

Atrakcji było bardzo wiele. Tańce prowadzone przez s. Kasjanę i s. Dawidę z choreografią sprawiającą wiele radości. Konkurs na najpiękniejsze przebranie i nagroda główna: tablet ufundowany przez księdza proboszcza oraz upominki dla wszystkich uczestników balu. Poczęstunek przygotowany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To wszystko sprawiło, że wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze.

REKLAMA:


Dzieci i rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Przebrania były piękne, starannie wykonane i bardzo realistyczne. Dzieci dzięki przygotowaniom do balu, poszukując pomysłu na przebranie poznały wielu świętych. Trudno było spośród tak barwnych postaci wybrać
najpiękniejsze przebranie dlatego o zwycięstwie zdecydowało losowanie. Nagrodę główną wylosował Marcel uczeń klasy piątej, który przebrał się za Ojca Pio. Wszystkie pozostałe dzieci
otrzymały w nagrodę ”aniołka” i słodycze.

- Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za inwencję twórczą oraz dzieciom, które kreując postaci świętych przyniosły wszystkim wiele radości. Podziękowania składamy również organizatorom: Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie, Siostrom Opatrzności Bożej, Burmistrz Żelechowa, KSM Żelechów i MGOK w Żelechowie – mówią organizatorzy wydarzenia.

Relację filmową z III Balu Wszystkich Świętych w Żelechowie możesz zobaczyć poniżej


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.