Wiadomości

Po pijanemu przekroczył prędkość o 53 km w terenie zabudowanym

Dodano:
garwolin - Po pijanemu przekroczył prędkość o 53 km w terenie zabudowanym

44-latek mając ponad jeden promil alkoholu w organizmie szarżował na drodze. Nie zważając na swój stan wsiadł za kierownicę i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W piątek 3 listopada policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy, w miejscowości Żabianka, zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie legitymowania i sprawdzania dokumentów, policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że 44-latek ma ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Jazda zakończyła się odebraniem  prawa jazdy i odholowaniem pojazdu.

Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo- kierowanie pojazdem po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy od 3 do 15 lat.  Nie ominie go również odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.
 

REKLAMA:


Przypominamy!
Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratę uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Przypominamy również!
Kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu!
W Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu) – grozi do 30 dni aresztu lub do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat trzech. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila (mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości), kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata a nawet do 15 lat.

Sprawców skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego nie ominie także kara pieniężna. W takim przypadku sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10 000 zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.