Wiadomości

Wielki sukces biblioteki w Nowym Pilczynie

Dodano:
garwolin - Wielki sukces biblioteki w Nowym Pilczynie

7 listopada wyłonieni zostali zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu bibliotek „Przerwa na wspólne czytanie” marki Kinder Mleczna Kanapka oraz Wydawnictwa „Znak”. Jedną z 20 instytucji wyróżnionych nagrodą główną okazała się Gminna Biblioteka w Nowym Pilczynie. Zajęła ona 18 miejsce dzięki 45221 oddanym głosom. Nagrodą, którą otrzyma jest zestaw aż 250 książek dla dzieci oraz 2 pufy do wspólnego czytania.

Ideą konkursu „Przerwa na wspólne czytanie” było popularyzowanie czytania dorosłych z dziećmi. Ma ono mieć pozytywny wpływ na rozwój intelektualny i duchowy, bogactwo języka oraz wyobraźnię maluchów, a także pogłębić relację między nimi a ich opiekunami.

Bibliotekę do konkursu można było zgłosić za pośrednictwem formularza na stronie internetowej od 28 sierpnia do 14 października. Mógł dokonać tego każdy sympatyk danej biblioteki. Głosowanie, które polegało na oddawaniu głosów za pośrednictwem strony internetowej http://wspolneczytanie.pl bądź przez facebooka, trwało od 2 do 31 października.

Z naszego powiatu udział w konkursie brały również biblioteki z Borowia, Garwolina, Pilawy, Sobolewa, Trojanowa i Żelechowa, nie osiągnęły jednak liczby głosów, która zapewniłaby im nagrodę.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.