Wiadomości

Jan Głaszczka jest najstarszym mieszkańcem Garwolina. 9 listopada skończył 100 lat

Dodano:
garwolin - Jan Głaszczka jest najstarszym mieszkańcem Garwolina. 9 listopada skończył 100 lat

Dokładnie w 100. urodziny Jana Głaszczkę, dostojnego jubilata odwiedzili burmistrz Tadeusz Mikulski, wiceprzewodnicząca rady miasta Maria Pasik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej, kierownik KRUS-u Tomasz Kwiatkowski. W tym gronie odśpiewano stulatkowi „200 lat” i wzniesiono toast szampanem.

Pan Jan Głaszczka urodził się 9 listopada 1917 roku w Kujawach, w gminie Miastków Kościelny. Większą część życia mieszkał w Wilkowyi, założył rodzinę, miał 4 córki. Podczas spotkania dostojny jubilat wspominał swoje życie: pracę na roli, członków rodziny, którzy odeszli, a także przeżycia wojenne m. in. pracę w obozie na terenie Austrii. Zebranym gościom pokazywał swoje dokumenty - dziś już prawdziwe pamiątki, a także stare zdjęcia. Pan Jan podkreśla, że cieszy się bardzo dobrą opieką rodziny, szczególnie córki, z którą mieszka.

REKLAMA:


Pomimo swojego wieku cieszy się znakomitym zdrowiem, kondycją i dopisuje mu humor. Jest otwarty i bardzo pogodny - aż trudno uwierzyć, że właśnie skończył 100 lat. Wszyscy przybyli goście życzyli Panu Janowi kolejnych lat w zdrowiu i w tak świetnej kondycji.

garwolin.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Najstarszy mieszkaniec Garwolina (, #IP 1cf3c06c4b) Odpowiedz

Dlaczego Redakcja Kuriera wprowadza ludzi w błąd. Najstarszą mieszkańcem Garwolina jest pani Marianna Rękawek która ma 103 lata. Dziwię się że Redakcja Kuriera jak również inne portale garwolińskie nie mogą sprawdzić takich rzeczy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Garwolinie tylko podają nieprawdziwe wiadomości.

policja (, #IP a1e71cd861) Odpowiedz

Jeszcze brakuje starosty i strażaków z OSP