Wiadomości

Patriotycznie i sportowo w Trąbkach

Dodano:
garwolin - Patriotycznie i sportowo w Trąbkach

W tym roku Święto Niepodległości mieszkańcy gminy Pilawa świętowali w Trąbkach. Uroczystość była połączona z oficjalnym oddaniem do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętego Józefa w Trąbkach. Po nabożeństwie głos zabrała burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. Włodarz w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie współczesnego patriotyzmu.

- Dziś zaangażowanie patriotyczne nie wymaga od nas poświęcenia, ofiary krwi, czy dokonywania dramatycznych wyborów między życiem prywatnym a służbą ojczyźnie. Nie znaczy to jednak, że patriotyzm przestał by dziś potrzebny, że nie jest aktualny we współczesnym świecie. Dziś szczególnie ważne jest wychowanie naszej młodzieży w duchu patriotyzmu, w poszanowaniu tradycji i historii. Dzisiaj choć jesteśmy wolni, to musimy być wierni wartościom i zasadom, które pozwolą utrzymać godność nas wszystkich – naszą wiarę, kulturę i tradycję. Musimy też pamiętać o minionych czasach i ludziach, którzy je tworzyli i zawsze będą źródłem naszej mądrości i siły, bo jak mówił marszałek Piłsudski: „Ojczyzna to domy i groby, a naród który traci pamięć przestaje być narodem”. Ale przede wszystkim – Jesteśmy różni, (…), mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden ... Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować – jak mówił Roman Dmowski. Tak więc to nasza codzienna, sumienna i dobra praca oraz uczciwe życie to patriotyzm obecnego wieku
–mówiła włodarz.

Po przemówieniu burmistrz wspaniały koncert pieśni patriotycznych dała Orkiestra Dęta OSP w Trąbkach i męska część Chóru Miasta Garwolin. Zgromadzeni w kościele mieszkańcy gminy domagali się bisów i nie zawiedli się.

Boisko na 11 listopada

Następnym punktem uroczystości w Trąbkach było otwarcie boiska wielofunkcyjnego.
20 czerwca 2017r. samorząd podpisał umowę z wykonawcą obiektu. W granicach boiska wielofunkcyjnego mieści się boisko do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Zamontowanych zostało 90 siedzisk na utwardzonej nawierzchni, a całe boisko zostało ogrodzone piłkochwytami. Teren został oświetlony, została wykonana bieżnia i ścieżki z kostki. Przy okazji inwestycji odtworzona została zielona część terenu szkoły. Wartość całej inwestycji to 580 tys. zł. Samorząd nie otrzymał dofinansowania na inwestycję. Święto było dobrą okazją do oficjalnego oddania do użytku obiektu sportowego.

REKLAMA:


- Myślę, że to miejsce jest szczególnie ważne dla naszej młodzieży, bo to właśnie tu, w tej szkole, nasza młodzież spędza większą część swojego czasu – mówiła burmistrz Pilawy Albina Łubian. Włodarz zwróciła się też do uczniów: -  Czas, który tu spędzacie, to nie tylko czas nauki, ale też czas sportu i rekreacji. Stąd też z myślą o was drodzy uczniowie samorząd miasta i gminy Pilawa podjął decyzję o budowie boiska wielofunkcyjnego w tym miejscu, żebyście mieli możliwość realizowania zajęć sportowych i doskonalenia swoich umiejętności nie tylko na sali sportowej, ale również tu na boisku szkolnym.

Przecięcia wstęgi na inwestycji dokonali: Albina Łubian, przewodnicząca rady miejskiej Dorota Niemiec-Jóźwicka, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, ks. kanonik Jan Grochowski, dyrektor Andrzej Skierkowski, nauczyciel w-f Tomasz Kujda, przewodnicząca rady rodziców PSP w Trąbkach Bożena Nowoczewska i przedstawiciele uczniów.
Poświęcenia boiska dokonał ks. Jan Grochowski.

Poseł Grzegorz Woźniak w swoim przemówieniu docenił działania samorządu na rzecz poprawiania bazy sportowej dla mieszkańców Trąbek, co z pewnością przełoży się na sukcesy sportowe. Radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski zaznaczył jak ważne jest budowanie tężyzny fizycznej potrzebnej zarówno do obrony kraju, ale nawet do znoszenia trudów pracy biurowej. Starosta Marek Chciałowski pogratulował samorządowi  pracy na rzecz mieszkańców i przekazał burmistrz Albinie Łubian ryngraf herbu powiatu garwolińskiego.
Całość uświetnił występ artystyczny uczniów PSP w Trąbkach. O oprawę święta zadbali nauczyciele szkół w Trąbkach i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 123

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Uczeń z klasy II (, #IP 190e556b6a) Odpowiedz

Tak dla ścisłości to dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Trąbkach jest Marzena Michałowska, a Andrzej Skierkowski wicedyrektorem.

pomijanie uczestników (, #IP 2f5a21eb87) Odpowiedz

Dlaczego nie podano imion i nazwisk przedstawicieli uczniów, którzy przecinali wstęgę? Czyżby byli gorsi bo są dziećmi? Myślę, że te dzieci z przyjemnością przeczytałyby o sobie. A tak, zachowujecie się jakby nie były ważne. To boisko ma być dla uczniów i to przede wszystkim oni będą na nim grali i ćwiczyli. Tymczasem gazeta skupia się na nomenklaturze partyjnej i samorządowej. Wstyd i sromota.

No i rzecz jasna vatikańskej . (, #IP 9c66fd2d3b) Odpowiedz

Ten sportsmen w białym wdzianku wyglonda słotko.

EMKA (, #IP ccda687e64) Odpowiedz

podziękowania akademie wystąpienia obiecanki wybory-JPRDL. do zarzygania...