Wiadomości z Garwolina

Obchody odzyskania niepodległości na ziemi garwolińskiej

Dodano:
garwolin - Obchody odzyskania niepodległości na ziemi garwolińskiej

Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla i radny powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski zapraszają na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł Grzegorz Woźniak. Patronat medialny objął Kuriergarwolinski.pl.

W ramach wydarzenia odbywają się wykłady historyczne, konkurs plastyczny, warsztaty historyczne, a także wycieczki, uroczysta Gala Niepodległości i Piłkarski Turniej Niepodległości.

- Program Niepodległa Ziemia Garwolińska jest efektem współpracy różnych środowisk, których wspólnym celem są działania aktywizujące lokalną społeczność w godne przeżywanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program przewiduje bogaty kalendarz działań kulturalnych i edukacyjnych: warsztaty historyczne, wykłady, spotkania z historią, wycieczki do miejsc związanych z walką o niepodległość, konkursy. W ramach projektu odbędzie się m. in. Piłkarski Turniej Niepodległości dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Garwolińskiego
– mówi radny powiatowy Marek Ziędalski.

Organizatorami wydarzeń są: Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla z prezes Marzeną Oszkiel, Marek Ziędalski - radny powiatu garwolińskiego przy wsparciu wielu stowarzyszeń i środowisk lokalnych.

Patronem honorowym cyklu rocznicowych wydarzeń jest Grzegorz Woźniak, poseł na Sejm RP.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach oraz współpracy! Więcej informacji na plakacie.

REKLAMA:Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.