Sport

Patryk Akala zmienił barwy klubowe

Dodano:
garwolin - Patryk Akala zmienił barwy klubowe

Patryk Akala od pewnego czasu trenował z zespołem Łuczniczki Bydgoszcz grającym w PlusLidze, a w piątek 10 listopada oficjalnie dołączył do drużyny. W minionym sezonie bronił barw Aluronu Virtu Warty Zawiercie, grającego wówczas na zapleczu PlusLigi. W przeszłości występował m.in. w Czarnych Radom, Morzu Szczecin i AGH 100RK Kraków.

- Patryk dołączył do naszego zespołu ze względu na problemy zdrowotne, jakie ma Mateusz Sacharewicz, Wojtek Jurkiewicz.  Potrzebowaliśmy kogoś kto wzmocni zespół, bo nie możemy ryzykować i pozostać z tylko jednym juniorem. Patryk jest bardzo charakterny, to typ walczaka, który powalczy o każdą piłkę i kogoś takiego właśnie potrzebowaliśmy - powiedział trener Jakub Bednaruk.

Patryk był szykowany do niedzielnego meczu z beniaminkiem w Plus Lidze Aluronem Warta Zawiercie, swoją niedawną drużyną, ale ostatecznie nie zagrał. Łuczniczka pokonała Wartę 3:0.

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Bydgoszczy. Zawiercie było fajne, ale niedogadywałem się z trenerem i podjąłem decyzję o zmianie klubu. Miałem różne propozycje, ale wybrałem Łuczniczkę. Dla mnie gra w Bydgoszczy to rewelacja. Mam tu własną firmę odzieżową AkalaWear i mam tu dziewczynę, więc czuję się jak w domu. Wcześniej musiałem dojeżdżać - mówi w rozmowie z Kurierem Garwolińskim Patryk Akala.

Łuczniczka to drużyna, która od lat znajduje się w najwyższej klasie rozgrywkowej (aktualnie PlusLidze), zatem Patryk osiągnął kolejny sukces. Po awansie z Wartą do PlusLigi, zmienił klub na lepszy. Gratulacje!

Ciekawy wywiad z Patrykiem Akala można przeczytać TUTAJ.

REKLAMA:


żródło: Łuczniczka/własne


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.