Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 listopada 2017r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 listopada 2017r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

8 listopada 2017r.

Pożar budynku sklepu w Woli Rowskiej

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku sklepu w Woli Rowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte było jego wnętrze, a płomienie wydostawały się na zewnątrz przez okno. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na źródło ognia. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzyli drzwi i podali drugi prąd wody do wnętrza budynku. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie odymiono pomieszczenia i dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

9 listopada 2017 r.

Pożar budynku gospodarczego na ul. Źródlanej w Garwolinie

Po godz. 1 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego na ul. Źródlanej w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku oraz opony i drewno składowane przy jego ścianie. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na zerwaniu blachy stanowiącej przekrycie dachu, a następnie przelewaniu i usuwaniu na zewnątrz słomy oraz nadpalonej konstrukcji dachu. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Gocławiu
O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze krajowej nr „17” w Gocławiu, doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego Hyundai Getz, który uczestniczył w kolizji. Działania straży polegały na odłączeniu prądu z akumulatora, odholowaniu pojazdu na pobocze jezdni oraz sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


11 listopada 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Izdebnie

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Izdebnie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Tigra i Renault Megane. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

12 listopada 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Skurczy

Przed godziną 7.00 dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga uczestniczyły w działaniach w miejscowości Skurcza, gdzie samochód osobowy Fiat Uno zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto dokonano sorpcji plamy oleju, a nadłamane drzewa pocięto i usunięto do rowu. Akcja trwała blisko cztery godziny.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Lipówkach
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły trzy samochody: Volkswagen Golf, Peugeot 308 i Renault Trafic. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.