Rozrywka

Wystawa prac jeszcze w listopadzie

Dodano:
garwolin - Wystawa prac jeszcze w listopadzie

Ostatni plener w tym roku w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji odbył się 8 listopada. Zwieńczy je ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017r. w dworku w Miętnem.

- Jest taka wieś i jest taka szkoła, w której powstała Wiejska Galeria Sztuki. Donosiły w 1975r. gazety. W miętnieńskim dworku organizowano niegdyś m.in. plenery malarskie i goszczono tu artystów plastyków Mazowieckiego Towarzystwa Kultury – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

- Chcialibyśmy ożywić piękną historię tego miejsca. Dlatego serdecznie zapraszamy artystów w każdym wieku do udziału w plenerach malarskich. Chcemy integrować środowisko lokalnych pasjonatów. Dać im możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Ale także w sposób oryginalny przedstawić i promować piękno Ziemi Garwolińskiej – dodaje.

Okresy jesienne i zimowe są bardzo wymagające dla tego typu przedsięwzięć. Dla tych, którzy są mniej wytrzymali na temperaturę czy wiatr organizatorzy dali możliwość tworzenia we wnętrzach dworku. Dlatego efektem pracy z ostatniego pleneru są także prace ilustrujące urokliwe zakątki naszego powiatu które powstały na bazie fotografii. Prace powstały pod okiem plastyka pani Iwony Jończyk.

REKLAMA:


Plenery zwieńczy ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017r. W dworku w Miętnem podczas sesji krajoznawczej pt. „Garwolin nad Wisłą”.

Plener współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany w ramach projektu pt. „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.