Wiadomości

Dzień Dyni w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Dzień Dyni w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci z Przedszkola Bajkowa Kraina w Sulbinach na zajęciach w dniu 8 listopada robiły już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czasie obchodów Dnia Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Ten dzień rozpoczęła wystawa wykonywanych przez dzieci  dyniowych prac, których z każdą minutą przybywało na przedszkolnym korytarzu. Ten, kto chciał poznać inne oblicza dyni, na pewno się nie zawiódł. Dzięki uprzejmości przyrody, która stworzyła te warzywa w ciekawych kształtach i różnorakich kolorach oraz fantazji twórców, można było zobaczyć piękne dyniowe stworki.

Kolejną atrakcją była bajka czytana przez panią logopedę Katarzynę Zięcina pt. „Biegnij dynio, biegnij”, którą dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem.

REKLAMA:


Nie mogło zabraknąć także bajki o dyni pt. „Franklin i dynia” o przygodach miłego żółwia. Kolejnym punktem  zabawy był quiz  o dyni dla wszystkich przedszkolaków, za który dzieci otrzymywały dyniowe medale. Dzieci z pewnością wiele się dzięki dyni nauczyły: o tym jak z małego nasionka rośnie olbrzym, jak przyroda może pobudzać wyobraźnię i jak pomagać zacieśniać więzi rodzinne.

Dużą atrakcją były także zdjęcia w dyniowej karocy, takiej jak w bajce o Kopciuszku, którą znają wszystkie dzieci z Bajkowej Krainy.

W czasie obchodów Dnia Dyni nie mogło zabraknąć także dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Panie kucharki przygotowały dla dzieci  pyszną zupę dyniową z groszkiem ptysiowym. Było naprawdę pysznie:).

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.


Dorota Wachnicka


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.