Rozrywka

Chcą coś spierniczyć w Miętnem 9 grudnia!

Dodano:
garwolin - Chcą coś spierniczyć w Miętnem 9 grudnia!

Już po raz drugi Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Fundacja Tętniące Życiem zapraszają do dworku w Miętnem na międzypokoleniowe warsztaty pieczenia i ozdabiania świątecznych pierników.

- Stolica piernika Toruń znajduje się blisko 300 km od Garwolina, ale kto powiedział, że nie można zrobić konkurencji?  - pyta prezes fundacji Agnieszka Sadowska – Janiec. I dodaje: - Chcemy ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje i przekazać uczestnikom, że w dobie wszechobecnej technologii niezwykle istotne są wspólne rozmowy i wspólne działania.

- W ubiegłorocznym spotkaniu wypiekaliśmy i dekorowaliśmy domki z pierników. W warsztatach udział wzięły zarówno dzieci, jak również ich mamy i babcie. Inicjatywa Fundacji Tętniące Życiem bardzo się spodobała, dlatego z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję „Wielkiego Pierniczenia w Powiecie Garwolińskim” – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Organizatorzy zapraszają nie tylko panie, ale także panów do udziału w warsztatach, które poprowadzi Agnieszka Zielińska – nasza lokalna cukierniczka i mistrzyni w tym fachu. Podczas warsztatów można nauczyć się się wypiekać, formować i zdobić piernikowe ozdoby np. na świąteczną choinkę.

REKLAMA:


- W trakcie wspólnych wypieków porozmawiamy także o tradycji i historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników i o tradycjach bożonarodzeniowych obchodzonych w Polsce. Udekorujemy wspólnie choinkę i pokolędujemy
– zachęca prezes fundacji Barbara Jarzyna.

Świąteczne „Wielkie Pierniczenie w Powiecie Garwolińskim” odbędzie się 9 grudnia (sobota) 2017 w dworku w Miętnem, ul. Główna 55.

Aby wziąć udział należy zgłosić swoje uczestnictwo mailowo na adres agnieszks@tetniacezyciem.pl. Po weryfikacji zgłoszeń otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa. Ilość miejsc ograniczona, dlatego zapisy trwają do wyczerpania.
Wiek uczestników nieograniczony - warsztaty międzypokoleniowe.
Dzieci do 15 roku życia pod opieką opiekunów prawnych.

Informacje
Koszt: 30 zł/os ( osoba dorosła), 40zł/os ( z dzieckiem)
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 23

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.