Garwolin Sport

Robert Głowala jedzie na Przełajowe Mistrzostwa Europy!

Dodano:
garwolin - Robert Głowala jedzie na Przełajowe Mistrzostwa Europy!

25 listopada w Kwidzynie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj, przy okazji których odbyły się również krajowe eliminacje seniorów do Mistrzostw Europy. Bieg wygrał zawodnik „Wilgi” Garwolin, Robert Głowala.

Robert Głowala na trudnej, z wieloma podbiegami trasie, uzyskał w biegu na 10 kilometrów wynik 31’33” i następnego zawodnika na mecie – Kamila Jastrzębskiego z SKB Kraśnik – wyprzedził o 19 sekund.  W związku z tym Robert został przez PZLA powołany na obóz przygotowawczy i za 2 tygodnie wystąpi jako pierwszy w historii powiatu lekkoatleta, w XXIV Przełajowych Mistrzostwach Europy Seniorów.  Zawody odbędą się 10 grudnia na Słowacji w miejscowości Samorin k. Bratysławy. Życzymy Robertowi dobrego występu! 
  
W biegu na 8km, rozgrywanym w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, wystąpił inny zawodnik Wilgi, Mateusz Kondej, który wśród ponad 30 zawodników, zajął  dobre X miejsce.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.