Wiadomości z Garwolina

Oficjalne otwarcie nowego miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

Dodano:
garwolin - Oficjalne otwarcie nowego miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

28 listopada w Wildze odbyło się oficjalne otwarcie nowego miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego. Zespół odpowiada za zabezpieczenie miejscowości przy „nadwiślance”, czyli: Maciejowic, Wilgi i okolic.


10 marca poseł Grzegorz Woźniak zwrócił się z pismem do wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego z prośbą o umiejscowienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego w miejscowości Wilga.
„Zwracam się do Pana z prośbą o umieszczenie na terenie powiatu garwolińskiego czwartej karetki ratowniczej. Wielkość powiatu i liczba mieszkańców oraz ważne szlaki komunikacyjne przebiegające przez naszą ziemię, determinują konieczność posiadania następnego zespołu ratowniczego. Karetkę tę byśmy zlokalizowali przy drodze wojewódzkiej nr 801 na terenie gminy Wilga.
Obecnie obszar wzdłuż drogi nr 801 pozbawiony jest stacjonowania zespołu ratowniczego. Czas dojazdu w te obszary innych karetek jest wydłużony” - pisał parlamentarzysta.

Również samorząd powiatu garwolińskiego zwracał się z prośbami do obecnego i poprzedniego wojewody o dodatkowe zabezpieczenie ratownicze naszego powiatu.

Zespół ratownictwa stacjonuje w Wildze już od jakiegoś czasu, ale oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero we wtorek 28 listopada.

- Poprzedni wojewoda nie godził się przez wiele lat na stacjonowania pogotowia przy drodze 801. Po wygraniu wyborów w kraju przez PiS na prośbę przewodniczącego rady gminy Jacka Piesiewicza, radnej Agnieszki Nagadowskiej i radnych powiatowych Marka Ziędalskiego, Tomasza Kwiatkowskiego wystąpiłem do obecnego wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego z prośbą o umiejscowienie karetki pogotowia w Wildze. Po szybkich analizach wojewoda wyraził zgodę i skierował wniosek do ministra zdrowia. Otrzymaliśmy pozytywną decyzję. Ważny obszar ziemi garwolińskiej jest zabezpieczony pod względem ratownictwa medycznego. Dziękuję Wszystkim którzy się przyczynili to tego sukcesu – mówił w dniu otwarcia nowego punktu stacjonowania karetki poseł Grzegorz Woźniak.

Na razie zespół będzie dyżurował po 12 godzin na dobę. Za pół roku wojewoda i ministerstwo przeprowadzą analizę, czy ten system dostatecznie zabezpiecza powiat garwoliński.

W oficjalnym otwarciu nowego punktu postoju karetki udział wzięli.: wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Marek Chciałowski, radni powiatowi, przewodniczący rady gminy Wilga Jacek Piesiewicz, p. o. wójta gminy Wilga Robert Chychłowski, radna gminna Agnieszka Nagadowska, dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski, kierownik Działu Pomocy Doraźnej w SP ZOZ Małgorzata Szymborska, pracownicy powiatowej służby zdrowia.

zdjęcia: Grzegorz Woźniak

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 23

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedok (, #IP d41a34b8ac) Odpowiedz

WOW 4 KARETKA NA 109 TYS LUDZI, JA NIE MOGĘ TAKI NEWS LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ W KAŻDYM NORMALNYM KRAJU NA TAKĄ ILOŚC LUDZI JEST CO NAJMNIEJ 10 A NAWET 20 AMBULANSÓW WEŹMY TAKĄ SYTUACJĘ CZYSTO HIPOTETYCZNĄ JEST 4 WYPADKI W POWIECIE I 2 ZAWAŁY SERCA LUB WIĘCEJ GDZIE MA JECHAĆ KARETKA . WIĘC NIE MA SIĘ CZYM PODNIECAĆ TYLKO TRZEBA WALCZYĆ O WIĘCEJ . PAN DYR ŻOCHOWSKI DOSKONALE ZDAJE SOBIE Z TEGO SPRAWĘ PRACOWAŁ PRZECIEŻ W NORWESKICH SZPITALACH I WIE JAK TO TAM WSZYSTKO FUNKCJONUJE

(, #IP e32b2b90b9) Odpowiedz

Masz swojego burmistrza, na gminach mają wójtów - niech dorzucą po 10k na jeszcze jedną karetkę i nie bedzie problemu. Może to nie jest nic wielkiego ale ci, którym ta karetka już pomogła - wiedzą że jest ona potrzebna.

to tylko karetka (, #IP c7f46cfac1) Odpowiedz

trzeba to robić z taką pompą?

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

a co mają innego do roboty . bycie na stołku wymaga lansowania się