Wiadomości z Garwolina

16 zdarzeń drogowych od poniedziałku

Dodano:
garwolin - 16 zdarzeń drogowych od poniedziałku

Na efekty pogarszających się warunków atmosferycznych nie trzeba było długo czekać, od poniedziałku 27 listopada na terenie powiatu garwolińskiego doszło do szesnastu zdarzeń drogowych. Dziś o poranku doszło do trzech kolizji drogowych i jednego wypadku.

Dziś o poranku doszło do trzech kolizji drogowych: Izdebno Kolonia -kierowca BMW uderzył w drzewo, Górzno – zderzenie dwóch pojazdów osobowych marki Seat i Skoda, Łaskarzew – zderzenie dwóch pojazdów dostawczych m-ki Mercedes i Peugeot oraz jednego wypadku w miejscowości Korytnica z udziałem samochodu m-ki Opel i Suzuki, gdzie 15-letnia dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

REKLAMA:


- Śliska nawierzchnia spowodowana intensywnymi opadami śniegu i prędkość, której nie dostosowali kierowcy do warunków panujących na drodze to przyczyny dzisiejszych zdarzeń drogowych. Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Po raz kolejny przypominamy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Okres jesienno-zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej! Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów. Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze – mówi asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.