Sport

Emocji w Lidze Bowlingowej ciąg dalszy (II kolejka)

Dodano:
garwolin - Emocji w Lidze Bowlingowej ciąg dalszy (II kolejka)

Trudno po dwóch kolejkach Ligi Bowlingowej rozgrywanej w Borowiu mówić, że krystalizuje się czołówka zawodników, ale w Lidze Pro już widać, że Marek Kozlowiec i Grzegorz Cichowlas utrzymali wysoką dyspozycję z poprzedniego sezonu. W Lidze Amator Przemysław Baran zagrał bardzo dobrze dwie kolejki z rzędu zdobywając po 25 punktów. We wtorek nie miał sobie równych.


Liga Pro po II kolejce (27.11.2017)

Eliminacje w bardzo dobrym stylu przeszli Grzegorz Cichowlas Piotr Prokurat, Zdzisław Bąk i Marek Kozłowiec, który zdobył najwięcej punktów (669), ale patrząc na wyniki widać, że rywalizacja – zwłaszcza w czołowej ósemce – była bardzo wyrównana. Pary półfinałowe stworzyli Marek Kozłowiec – Zdzisław Bąk, Piotr Prokurat-Grzegorz Cichowlas, Daniel Głuchowski-Dariusz Rojek i Grzegorz Król – Łukasz Sałasiński.

W pojedynku półfinałowym między Markiem Kozłowcem a Zdzisławem Bąkiem padł remis, ale należy pamiętać, że o wejściu do finału decyduje suma sześciu gier plus 20-punktowe bonusy za wygrany pojedynek półfinałowy. Obaj zawodnicy mieli dużo punktów w eliminacjach i półfinałach i przeszli do pojedynków finałowych. Grzegorz Cichowlas dwa razy pokonał Piotra Prokurata. Piotrowi nie pomógł tutaj nawet bardzo dobry wynik z eliminacji i nie dostał się do finału. Daniel Głuchowski i Dariusz Rojek w półfinale wygrali po jednym pojedynku, ale Dariusz miał gorsze wyniki z eliminacji i gorsze wyniki z rzutów w półfinale, przez co nie wszedł do finału. Grzegorz Król dwukrotnie pokonał Łukasza Sałasińskiego, za co zgarnął dwa bonusy. Jego półfinałowe rzuty również należały do udanych, ale słaby wynik z eliminacji uniemożliwił mu grę w finale.

Do finału przeszli Marek Kozłowiec, który zmierzył się z Grzegorzem Cichowlasem i Zdzisław Bąk, który zmierzył się Danielem Głuchowskim.


W finale najlepiej rzucał Grzegorz Cichowlas. Dobrze spisał się też Marek Kozłowiec. Zdzisław Bąk i Daniel Głuchowski zajęli odpowiednio III i IV miejsce.

Liga Amator po II kolejce (28.11.2017)

W lidze amator całą kolejkę od eliminacji do finału bardzo dobrze rzucał Przemysław Baran, który nie dał żadnych szans rywalom. W półfinale zagrał w parze Pawłem Kiślem, który dzięki dobrym wynikom z eliminacji i dobrym wynikom z półfinału, mimo przegranego pojedynku, również znalazł się w finale. Podobna sytuacja była w półfinałowym pojedynku Pawła Sabaka i Stanisława Rosłańca. Obaj zagrali w finale. Pojedynki półfinałowe rozegrali też Cezary Tudek z Pawłem Całką i Paweł Kusio z Wiesławem Gąską.

Finałowy pojedynek Przemysława Barana ze Stanisławem Rosłańcem był dosyć wyrównany, a o wygranej Pawła Sabaka z Pawłem Kiślem zadecydował tylko punkt. Ostatecznie najlepsza trójka ukształtowała się następująco: Przemysław Baran, dalej Stanisław Rosłaniec i Paweł Sabak.REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.