Rozrywka

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Bajkowa Kraina w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Bajkowa Kraina w Sulbinach

Na 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 27 listopada nauczyciele z Publicznego Przedszkola Bajkowa Kraina w Sulbinach przygotowali dla dzieci spektakl „Złotowłosa i trzy misie”. Po przedstawieniu dzieci odebrały nagrody w konkursie plastycznym na najpiękniejszego misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę zdarzenia z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Theodore’a Roosvelt’a.

To właśnie wtedy – jak mówi legenda - prezydent podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie zranionego wcześniej małego niedźwiadka. Jego przerażenie wzbudziło takie współczucie, że sam Roosvelt nakazał uwolnienie zwierzęcia. Sprawę opisał dziennik "The Washington Post" i powstała na ten temat grafika autorstwa Clifforda Berrymana. Jeden ze sklepikarzy z Brooklyn’ u rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków, nazywając je imieniem Teddy. W krajach anglojęzycznych do dziś na pluszowe misie mówi się Teddy Bear. 

REKLAMA:


Po krótkim wprowadzeniu na temat historii święta pluszowego misia nauczyciele z Przedszkola Bajkowa Kraina w Sulbinach zaprezentowali przedstawienie „Złotowłosa i trzy misie”. Spektakl miał charakter interaktywny, angażował dzieci we wspólną zabawę.

Ostatnim punktem Święta Pluszowego Misia było rozdanie nagród w rodzinnym konkursie plastycznym na stworzenie dowolna metodą pluszowego misia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 77

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.