Sport

Pokazowa lekcja siatkówki z byłymi reprezentantami Polski

Dodano:
garwolin - Pokazowa lekcja siatkówki z byłymi reprezentantami Polski

5 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej odbyła się pierwsza lekcja pokazowa startującego w gminie Garwolin projektu „Akademia Siatkówki Kadziewicz, Siezieniewski, Dobrowolski”. Przed nami kolejne lekcje siatkówki dla uczniów szkół z terenu gminy. Grupą docelową są dzieci w wieku szkolnym od IV do VI klasy szkoły podstawowej.

Podczas zajęć w SP w Rudzie Talubskiej uczniowie przez dwie godziny trenowali pod okiem doświadczonych zawodników: Łukasza Kadziewicza i Joanny Kaczor. Instruktorzy zwracali uwagę na podstawowe umiejętności konieczne do dobrego startu w tej dyscyplinie. Wszyscy uczniowie ćwiczyli z ogromnym zaangażowaniem, traktując ten czas jako dobrą zabawę. Rodzaje ćwiczeń zmieniały się co kilka minut i dzięki temu nikt nie odczuł przeciążenia.

Już w styczniu wystartują lekcje w ramach projektu "Akademia Siatkówki".

Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski i Maciej Dobrowolski całe życie poświecili zawodowemu uprawianiu tej dyscypliny. Dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobytemu na krajowych i zagranicznych boiskach zamierzają pokazać najmłodszym, jak piękną przygodę mogą przeżyć, kiedy połączą swoje życie ze sportem. Chcą pokazać rodzicom i ich pociechom, jak zabawa w sport pomaga w procesie wychowawczym oraz stymuluje rozwój psychomotoryczny.

Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży, by wykorzystywały sport oraz aktywność fizyczną jako świetną formę spędzania wolnego czasu. 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 27

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.