Wiadomości

Ekonomik zwycięzcą konkursu o LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Dodano:
garwolin - Ekonomik zwycięzcą konkursu o LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji

W maju 2017r. ZS nr 1 w Garwolinie zgłosił swój akces do I ogólnopolskiego konkursu o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Podczas finałowej gali w dniu 24 listopada, która odbyła się w Kielcach, okazało się, że „Ekonomik” zdobył główną nagrodę w konkursie!


Konkurs zakładał aktywny udział kuratoriów oświaty, które do połowy czerwca miały wytypować po dwadzieścia placówek ze swojego województwa, które w sposób szczególny zasługują na nominację do tytułu Mistrza Nowoczesnej Edukacji. W wyniku dalszych eliminacji, komisja konkursowa nagrodziła  64 placówki (po 4 z każdego województwa).

Praca konkursowa polegała na przygotowaniu prezentacji w formacie programu Power Point, składającej się z 8 slajdów, gdzie każdy ze slajdów odnosił się do konkretnej kategorii oceny konkursowej. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej.

Honorowy patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

24 listopada br. odbyła się uroczysta Gala Konkursu w Centrum Kongresowym Targów Kielce, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele ZS nr 1, szkoły nominowanej do nagrody, w kategorii technikum i szkoły zawodowe.

REKLAMA:


Laury wręczono w kilku kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, technika i szkoły zawodowe) i nominowano w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski.

Zanim ogłoszono wyniki, wszyscy zaproszeni uczestniczyli w bogatym programie zawierającym takie zagadnienia jak: nowe technologie i edukacja. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce.


Ostatnie dwa punkty programu to koncert gitarowy i finał Konkursu LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji.

- Na miejscu okazało się, że zostaliśmy nie tylko mianowani, ale otrzymaliśmy główną nagrodę, która świadczy o prestiżu szkoły, czyli LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji –
mówi Iwona Jończyk, nauczyciel ZS nr 1 w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 27

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.