Wiadomości z Garwolina

Te zgłoszenia ratowały ludziom życie. Nie bądź obojętny

Dodano:
garwolin - Te zgłoszenia ratowały ludziom życie. Nie bądź obojętny

Od października br. policjanci z Garwolina ponad 40 razy interweniowali wobec osób, które znajdowały się na drodze pod działaniem alkoholu, były narażone na wychłodzenie bądź stwarzały realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki przekazywanym przez mieszkańców informacjom funkcjonariusze pomogli tym osobom.

Okres jesienno – zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych bądź będących pod działaniem alkoholu bo w tym czasie bardzo wcześnie zapada zmrok.

- Od października br., policjanci z powiatu garwolińskiego interweniowali 42 razy, w związku z osobami leżącymi w różnych miejscach. We wszystkich zgłoszonych na policję przypadkach osoby te były pod działaniem alkoholu, bądź w stanie upojenia. Otrzymywaliśmy informacje, że jakaś osoba pod wpływem alkoholu leży pod sklepem, na chodniku, rowie, w krzakach czy na przystanku autobusowym. Osoby te zostawały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane pod opiekę rodzinie, bądź spędziły noc w garwolińskiej komendzie do czasu wytrzeźwienia – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Tym osobom udało się uratować życie. Pamiętajmy jednak, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które - zwłaszcza w nocy - przebywają na dworze. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.
 
- Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Jeżeli zauważymy rowerzystę bez oświetlenia bądź pieszego poruszającego się niewłaściwą stroną jezdni, bez elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym zadzwońmy na policję. Podjęta interwencja być może uratuje komuś życie – apeluje policja.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

allan (, #IP 04a5c0fa8e) Odpowiedz

jeśli osoba dorosła leży pijana na drodze albo pieszy czy rowerzysta poruszają się bez odblasków po zmroku to jest to ich sprawa, jeśli chcą się rozstać w ten sposób z życiem to nic nikomu do tego.

Jak to nic (, #IP b85e87d4c1) Odpowiedz

Przecież taki chętny do odejścia z tego świata to idealny cel dla policji bo można mu wlepić ile się da a że mu wszystko zwisa to nie będzie sprawiedliwości szukał a statystyki wyrobią . Co innego taki któremu nie jest wszystko jedno bo nawet jak zostanie ukarany to odbije sobie to wielokrotnie . Taki andrzej z huty ...do dziś plują sobie w brodę po co zaczynali .

Brawo . (, #IP d2788020a4) Odpowiedz

W końcu jakiś sensowny apel .