Wiadomości z Garwolina

Kucharze z Dwójki” w finale ogólnopolskiego konkursu

Dodano:
garwolin - Kucharze z Dwójki” w finale ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie Kamila Chudek i Paweł Talarek wzięli udział w finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska w Tradycji Świat Bożego Narodzenia”.

Ten prestiżowy konkurs odbył się 8 grudnia w Centrum Dora Metal w Warszawie i zgromadził 12 drużyn z całej Polski m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa. W eliminacjach brało udział ponad 50 szkół i już sam fakt zakwalifikowania do finału zasługuje na gratulacje.

- Nasi uczniowie wykonali potrawy o tematyce świątecznej: zakąskę z udziałem karpia i danie zasadnicze z szynki wieprzowej. Pomimo, iż nie stanęli na podium, ich występ był bardzo udany co było widać w zainteresowaniu i wysokich notach sędziów którymi jak zwykle byli szefowie kuchni znanych restauracji – podsumowują opiekunowie uczniów Elżbieta Buczek i Iwona Kiełt.

Ciekawostką jest fakt, że relacje z konkursu można było oglądać na żywo w telewizji Kuchnia+, a obszerna relacja była zamieszczona w wydarzeniach Polsat News.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.