Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 24-12-2017r.

Dodano:

18 grudnia

Łaskarzew, Ruda Talubska, Życzyn
W okresie 01.10-18.12.2017 nieznani sprawcy włamali się do budynków nieczynnych nastawni kolejowych, skąd dokonali kradzieży łącznie 25 akumulatorów niklowo-kadmowych. W Łaskarzewie z terenu budowy linii kolejowej skradli przewody elektryczne o wadze około 1 tony. Straty jakie poniosła firma DP System Łódź to kwota ponad 50 tysięcy złotych. Ustaleniami w tych sprawach zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Łaskarzew
Z 17/18 grudnia nieznany sprawca wybył szybę w zaparkowanym na chodniku samochodzie marki VW Golf i dokonał kradzieży torby z zawartością laptopa marki DELL. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Jagodne DK 17
Nieznany sprawca z maszyny budowlanej dokonał kradzieży oleju napędowego oraz dwóch akumulatorów. Łączna suma strat to ponad 2 tysiące złotych na szkodę firmy Budimex S.A. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

19 grudnia

Podebłocie
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali M.S., lat 36 zam. pow. Ryki, który kierował samochodem marki Ford Mondeo, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0.98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Józefów DK 17
Z 10/11 nieznani sprawcy dokonali kradzieży znajdującej się na wiadukcie nr WD23 nowo budowanej drogi S17, liny poziomej AE320 wraz z naciągiem tzw. liny życia o wartości ponad 600 zł na szkodę Budimex S.A. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP w Garwolinie.

Miętne
Policjanci z OPI KPP Garwolin podczas kontroli osobistej u 24 i 19-letnich mężczyzn ujawnili po jednym woreczku z zapięciem strunowym z zawartością marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

20 grudnia

Łaskarzew
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego vw. Pojazdem kierował 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez KRP Warszawa IV oraz celem doprowadzenia do zakładu karnego. Ponadto mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczoną liczba punktów oraz zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu za brak aktualnych badań technicznych.

REKLAMA:


Garwolin
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali J.O., lat 58 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Renault Megane, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

REKLAMA:


21 grudnia

Garwolin, ul. Wyszyńskiego/Łąkowa
W dniu 20 grudnia br. o godz. 16.00-16.20 do chwili obecnej nieustalony mężczyzna, kierujący pojazdem nieustalonej marki jadąc ul. Łąkową potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 14-letniewgo chłopca. W wyniku zdarzenia osoba nieletnia doznała obrażeń ciała i sama udała się do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z  KPP w Garwolinie. Świadkowie z zdarzenia, bądź osoby mające wiedzę w sprawie wypadku proszeni są o kontakt z oficerem dyżurnym policji pod nr 25 684 02 00. 

22 grudnia

Garwolin, ul. Budzeń, godz. 23.22
Nieznany sprawca ubrany na ciemno, w kapturze, przyłożył do pleców 24-letniej kobiety przedmiot wytwarzający impuls elektryczny, a następnie wyszarpał jej torebkę, w której znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa oraz pieniądze. Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy rozboju. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP w Garwolinie. Świadkowie z zdarzenia, bądź osoby mające wiedzę na ten temat proszeni są o kontakt z oficerem dyżurnym policji pod nr 25 684 02 00. 

Lipówki
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali S.Ż., lat 60 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0.79 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

23 grudnia

Łaskarzew ul. Kolejowa
Nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego, skąd dokonali kradzieży dmuchawy do liści, kompletu kluczy oczkowych, sztorcowych oraz skradli artykuły spożywcze. Ustaleniem sprawców włamania i odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Garwolin ul. Senatorska
Ł.K., lat 36 zam. pow. Garwolin, kierował samochodem marki Alfa Romeo, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2.1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i najechał na zaparkowany samochód. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

24 grudnia

Mierżączka
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali W.G., lat 59 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Ford Mondeo, nie stosując się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP w Garwolinie.

Oziemkówka
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali M.B., lat 29 zam. pow. Warszawa, który kierował samochodem marki Skoda Fabia, nie stosując się wyroku sądowego – zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.


W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 287 interwencji.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.