Wiadomości z Garwolina

Mieszkaniec Żelechowa zatrzymał złodzieja, który chwilę wcześniej okradł jego dom

Dodano:
garwolin - Mieszkaniec Żelechowa zatrzymał złodzieja, który chwilę wcześniej okradł jego dom

30-latek z Żelechowa postanowił wejść do jednego z domów na terenie Żelechowa i dokonać kradzieży. Złodzieja ujął syn właścicielki, który wracał do domu.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, mieszkaniec Żelechowa postanowił się wzbogacić. Mężczyzna wszedł do jednego z domów w miejscowości Żelechów, gdzie w środku znajdowała się rodzina. Mężczyzna wychodząc z mieszkania, napotkał syna właścicielki, który wracał do domu. Sprawca zaczął uciekać – właściciel dogonił go, lecz złodziej nie dawał za wygraną. Zaczął się szarpać, grozić oraz zadawał ciosy w głowę. Na miejsce dobiegła właścicielka oraz córka. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy obezwładnili agresywnego mężczyznę.

Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który podczas zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. 30-latek z mieszkania dokonał kradzieży pieniędzy. Mężczyzna, który zatrzymał sprawcę, z obrażeniami ciała trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił mężczyźnie na przedstawienie zarzutów – między innymi kradzieży rozbójniczej. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

KPP Garwolin, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Żelechów - to miasto (, #IP a9ee5a64a5) Odpowiedz

Żelechów to miasto także powinno być napisane w mieście Żelechów a nie w miejscowości !

Kompleks "mieszczanina" :) (, #IP cc68284a12) Odpowiedz

Miejscowość to każde skupisko ludności, niezależnie od liczby zabudowań i gęstości zabudowy i liczby ludności, odróżniające się od innych skupisk urzędową lub zwyczajową nazwą własną. Panimajesz???

(, #IP 123f8990fb) Odpowiedz

Ok. należy mówić i pisać prawdę. policja przyjechała po uwaga 20 minutach a nie niezwłocznie.

(, #IP ba0d0915e1) Odpowiedz

A jak był powstrzymywany włamywacz przez te 20 minut? Bo raczej nie sądzę, że zgodził się i nie szarpał.

ta policja (, #IP d7f297fa0e) Odpowiedz

dobrze ze nie przyjechał Misiura bo szukał by butelek do wypicia a nie szukał sprawcy