Wiadomości z Garwolina

PKP PLK zmodernizują drogę powiatową 1323W (m. Parcele Rębków)

Dodano:
garwolin - PKP PLK zmodernizują drogę powiatową 1323W (m. Parcele Rębków)

Czytelniczka zgłosiła się do nas z prośbą o przyjrzenie się sprawie drogi powiatowej nr 1323W. Wąska droga została zniszczona przez autobusy komunikacji zastępczej jeżdżące w czasie modernizacji linii kolejowej. Według zapewnień PKP doga zostanie zmodernizowana do końca marca 2018r.


„Chciałabym przybliżyć temat związany z drogą od Rębkowa do Górek, która została zniszczona przez autobusy. Dodam, że starałam się zrobić coś z tym tematem, ale nic się nie dzieje w tym kierunku. Droga jak była, tak jest zniszczona. W szczególności na odcinku od Izdebnika do Rębkowa. Wąsko i nawet nie ma gdzie zjechać. Warto by było o tym napisać, bo droga często uczęszczana. Warto choćby podsypać pobocza i poprawić trochę” -
napisała w korespondencji do KG mieszkanka Parceli Rębków.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego PKP PLK S. A.
- Jednym z głównych priorytetów PKP PLK S.A. przy okazji prowadzenia prac modernizacyjnych jest minimalizowanie utrudnień dla podróżnych i mieszkańców gmin położonych wzdłuż inwestycji. Remont drogi powiatowej nr 1323W w Parcelach Rębkowskich wpisuje się w te założenia – napisał nam w odpowiedzi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

REKLAMA:


- Na ul. Mostowej na odcinku ok. 830 m od mostu na Wildze do skrzyżowania z drogą gminną PKP PLK S.A. poszerzą istniejącą jezdnię do szerokości 5,5 - 6 m. Na całej szerokości jezdni zostanie wylany asfalt oraz wykonane obustronne pobocza z kruszywa, każda o szerokości 0,5 m.
Nowa nawierzchnia drogowa usprawni przejazd autobusów, które jeżdżą za odwołane pociągi, a także wpłynie na poprawę warunków jazdy dla kierowców indywidualnych.
Planowo roboty zostaną wykonane do 31 marca 2018 r. Szczegółowy termin oddania nowej jezdni będzie uzależniony od panujących warunków pogodowych
– doprecyzował Karol Jakubowski.

PKP PLK zobowiązały się na piśmie, że wykonają remont drogi. Informację potwierdza Mariusz Zając, naczelnik Wydziału Utrzymania oraz Ochrony Dróg i Mostów w Powiatowym Zarządzie Dróg.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Most sie wali będzie objazd (, #IP 369ff8d8f8) Odpowiedz

A kiedy wezmą się za most nad rzeka w Trzciance gmina Wilga? Jest w opłakanym stanie, kolejnych kilku lat raczej nie przetrwa i jakiemuś drajwerowi stanie się krzywda jak się zawali...