Ciekawe tematy

TOP 10 tekstów w 2017r.

Dodano:
garwolin - TOP 10 tekstów w 2017r.

W minionym roku najwięcej wyświetleń uzyskały teksty kryminalne, informacje o zdarzeniach drogowych, ale również teksty które niosły pozytywny przekaz. W powiecie mamy coraz więcej ludzi, którzy chcą pomagać innym, co pokazują wyświetlenia informacji o akcjach charytatywnych. Coraz częściej chcemy też czytać o sukcesach mieszkańców naszego powiatu. Przedstawiamy TOP 10 najchętniej czytanych w 2017r. tekstów.
10.Co się dzieje na drogach, gdy spotyka się dwóch nieustępliwych kierowców i jeden z nich próbuje wymusić pierwszeństwo? Czasami bywa naprawdę gorąco. Do bijatyki z udziałem kierowcy białej dacii i Volkswagena Touarega na garwolińskich numerach rejestracyjnych doszło 22 marca w Warszawie w okolicy Ronda Daszyńskiego. Zdarzenie na samochodowych wideorejestratorach zarejestrowało dwóch kierowców.  Tekst TUTAJ.

9.We wtorek 14 lutego dziewczynka, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym w Garwolinie, w okolicy amfiteatru wpadła do wody. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych na pomoc dziewczynce pobiegł świadek zdarzenia Maciej Sobiech, mieszkaniec Garwolina, który ani chwili nie wahał się by wejść na lód i wyciągnąć z wody 14-latkę. Maciej - choć zachował się jak bohater - mówi, że wcale nie czuje się bohaterem. Tekst TUTAJ.

8.„Przez te dziesięć lat zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Za pięć lat chcemy być w silnej czołówce”. Tak o swojej firmie, mówią właściciele firmy Nessi. Zaczynali tak jak wiele firm obuwniczych na naszym terenie. Dlaczego to właśnie im udało przetrwać i sprawić, że marka Nessi jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce? Skąd czerpią pomysły i w jaki sposób je realizują? O tym wszystkim w rozmowie z Kurierem Garwolińskim opowiadają Arkadiusz Alot i Robert Sikora. Tekst TUTAJ.

7.W trakcie swojego wesela Kasia i Mateusz Pałysa z gminy Miastków Kościelny podziękowali rodzicom w nietypowy sposób. Nagranie z ich wielkiego dnia opisały największe ogólnopolskie media. Filmik obejrzało już ponad 1 mln 31 tys. internautów, a liczba odwiedzin wciąż rośnie. Tekst TUTAJ.

REKLAMA:


6.13 kwietnia około godziny 17.00 w Puznówce policjanci zatrzymali lawetę przewożącą samochód osobowy. Według relacji świadków funkcjonariusze wybili szyby w lawecie i wyciągnęli z pojazdu dwóch mężczyzn. Tekst TUTAJ.

5.Trudno wytłumaczyć postępowanie 43-letniego nietrzeźwego kierowcy subaru, który 10 kwietnia zatrzymał się przy radiowozie i zapytał policjantów, czy nie wiedzą, gdzie stoi najbliższy patrol sprawdzający trzeźwość kierowców. Mężczyzna już dalej nie pojechał. Tekst TUTAJ.

4.Państwo Iwona i Przemysław Talarek mieszkają w Puznówce. Są rodzicami dwóch córek, czteroletniej Zuzi oraz Oliwii, która przyszła na świat 1 marca tego roku. Niestety, pełnię rodzinnego szczęścia odebrała im wiadomość o wadzie serca Oliwki. TGA, czyli przełożenie wielkich naczyń, zdiagnozowano w warszawskiej Przychodni Agatowa jeszcze w czasie ciąży pani Iwony. Dziewczynka przeszła już kilka operacji i odbyła ważną rehabilitację. Rodzice zbierali pieniądze na rzecz Oliwki.  Operacja się odbyła, ale dziewczynka ma nadal problemy hematologiczne i problemy ze wzrokiem. Informacje o tym, jak można jej pomóc są dostępne TUTAJ. Nasz tekst o Oliwce TUTAJ.

3.Gabryś, chłopczyk z powiatu garwolińskiego w czerwcu, kiedy opublikowaliśmy tekst miał zaledwie 2 tygodnie. Potrzebował ratującej życie operacji swojego małego serduszka. Zadecydować o tym miało 380 tys. złotych zebrane na czas, do 30 czerwca.
„Twoja pomoc jest na wagę życia! Nie pozwól przestać bić temu małemu sercu... Ratując SERCE Gabrysia zostań współautorem niesamowitej opowieści "O pomocy dla Małego Chłopca" – pisaliśmy w czerwcu 2017r. Dzięki zebranym pieniądzom udało się przeprowadzić operację ratującą życie chłopca! Chłopiec przechodzi aktualnie rehabilitację. O tym jak mu pomóc, można przeczytać TUTAJ. Nasz tekst o Gabrysiu TUTAJ.

2.30 sierpnia Czytelnik Kuriera Garwolińskiego Pan Andrzej, znany z przyglądania się pracy policji, zarejestrował jak policyjny radiowóz zatrzymuje się na przejściu dla pieszych, tuż za skrzyżowaniem, by zabrać innego policjanta. Po tym zdarzeniu postanowił pojechać dalej za radiowozem. Pod posterunkiem policji w Łaskarzewie zauważył, że radiowóz ma „łyse” opony. Sprawę zgłosił na policję. Tekst TUTAJ.

1.W sobotę 28 stycznia otrzymaliśmy informacje, że 49-letni mężczyzna, który 25 stycznia 2017 r. zaczepiał dzieci i składał im propozycje seksualne został - decyzją prokuratury - wypuszczony z aresztu. Rodzice dzieci byli oburzeni. W Internecie ta sprawa była szeroko komentowana. Tekst TUTAJ.
6 września w sprawie przeciwko Jarosławowi T. zapadł wyrok. Zostały uznany winnym w obu przypadkach. Jarosław T. został skazany na rok ograniczenia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora, grzywnę 3000 zł, obowiązek powstrzymania się od używania alkoholu, obowiązek psychoterapii i zakaz przebywania w pobliżu placówek oświatowych, gdzie gromadzą się małoletni. Jarosław T. ma też obowiązek powstrzymania się od zbliżania do pokrzywdzonych. Tekst TUTAJ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.