Wiadomości z Garwolina

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 grudnia 2017 r. - 1 stycznia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 grudnia 2017 r. - 1 stycznia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 27 grudnia 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Jaźwinach, gm. Pilawa

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Jaźwinach, gdzie samochód osobowy marki Toyota Corolla zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

28 grudnia 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Kownacicy

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Kownacicy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Corolla i Volkswagen Caddy. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pomoc załodze pogotowia ratunkowego w dotarciu do pacjenta
Przed godziną 17 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w budynku mieszkalnym w Woli Rębkowskiej, w związku z podejrzeniem, że może tam znajdować się osoba w podeszłym wieku, która potrzebuje pomocy medycznej. Działania straży polegały na umożliwieniu wejścia do budynku załodze pogotowia ratunkowego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

29 grudnia 2017 r.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczyły dwa samochody: Volkswagen Caddy i Opel Astra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierujących pojazdami, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.
 
Pomoc w otwarciu mieszkania
Po godzinie 17 jeden zastęp PSP uczestniczył w działaniach w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Janusza Korczaka w Garwolinie. Właścicielka mieszkania nie mogła dostać się do środka, gdzie miała znajdować się jej dziewięcioletnia córka. Strażacy wyważyli drzwi do lokalu, w którym znajdowało się dziecko. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

REKLAMA:


30 grudnia 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Czyszkówku

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Czyszkówku, w którym uczestniczył samochód osobowy Seat Leon. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Ruda Talubska.

Pożar samochodu osobowego w Garwolinie
Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Opel Astra. Działania strażaków polegały na podaniu piany gaśniczej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Garwolin. Działania trwały blisko jedną godzinę.

31 grudnia 2017 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Władysławów, gm. Żelechów

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Władysławów. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego oraz przewietrzono pomieszczenia. W akcji uczestniczył jeden zastęp OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli Poduchownej
Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli Poduchownej. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego oraz przewietrzono pomieszczenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy OSP. Działania trwały blisko dwie godziny.

1 stycznia 2018 r.

Pożar budynku gospodarczego w Nowym Kębłowie

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Nowym Kębłowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze, gdzie znajdowała się słoma i siano. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prądy wody oraz piany gaśniczej do wnętrza, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji więźby dachowej oraz oddymiania poddasza. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.