Rozrywka

Ferie ze sportem i kulturą

Dodano:
garwolin - Ferie ze sportem i kulturą

Ferie w mieście upłyną pod znakiem gier, warsztatów i zabaw sportowych. Nie zabraknie też muzyki, plastyki i kina. Centrum Sportu i Kultury oferuje atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dla trochę starszych dzieci.

Martwicie się, że w ferie nie będzie śniegu? Bez obaw! Lepienie bałwana można zastąpić na tysiąc sposobów, a wiele z nich oferuje Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Od 15 stycznia przez dwa tygodnie dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnych zajęć.

W tym roku podczas ferii zimowych odbędzie się wiele warsztatów rękodzieła. Najmłodsi będą samodzielnie tworzyć glicerynowe mydełka o różnych kolorach i zapachach, zrobią własne notesy metodą scrapbooking, a także dekoracje do swoich pokojów. Majsterkowicze zbudują i ozdobią karmniki dla ptaków. Nie zabraknie również zajęć w pracowni plastycznej i ceramicznej. Miłośnicy rękodzieła będą mięli okazję wziąć udział w warsztatach wyjazdowych w Akademii Łucznica, gdzie odbędą się zajęcia z wyrabiania papieru czerpanego, filcowania, makramy i malowania toreb zakupowych.

Dla osób zainteresowanych eksperymentami naukowymi Centrum Sportu i Kultury zaplanowało zajęcia pokazowo-warsztatowe „Mały chemik”, podczas których dzieci nauczą się samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.

Kolejnym pomysłem na spędzenie popołudnia będzie wspólne granie w planszówki. Po przyniesieniu jednej gry, będzie można zagrać w kilka. Gry bez użycia komputera i telefonu będą dla najmłodszych ciekawą odmianą.

REKLAMA:


W czasie zimowej przerwy miłośnicy muzyki spróbują swoich sił w graniu na instrumentach klawiszowych pod czujnym okiem Juliana Czaporowskiego, który na co dzień prowadzi ognisko muzyczne w Centrum Sportu i Kultury.

W ramach ferii odbędą się dwa spektakle teatralne dla najmłodszych: „Pinokio” oraz „Bajkowy strych”. Są to kolejne przedstawienia z cyklu dla dzieci i rodziców „Artystyczne poranki”. Miłośnicy bajek również nie będą zawiedzeni – Kino „Wilga” oferuje filmy dla dzieci w atrakcyjnych cenach.

Centrum Sportu i Kultury przygotowało również atrakcje dla miłośników aktywności fizycznej. W hali sportowej odbędą się rozgrywki Małej Ligi Piłkarskiej, a także zajęcia z koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i badmintona. Będa również gry i zabawy w wodzie. Pływalnia Miejska „Garwolanka” oferuje bilety wstępu dla dzieci i młodzieży w cenie 5 złotych. Podczas ferii będzie można korzystać z dmuchanego toru przeszkód i wodnego placu zabaw.

Na wiele zajęć obowiązują zapisy i bilety. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach oraz na www.csik.garwolin.pl.Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zapytanie (, #IP 889c91f76b) Odpowiedz

Wszystko fajnie. Tylko czemu w ferie, wakacje są dla dzieci bilety, za każde zajęcia trzeba zapłacić a dodatkowo ograniczona ilość miejsc. Dlaczego nie może tak być jak w innych miejscowościach, że dzieci chodzą do Domów Kultury czy na basen za darmo

standard (, #IP 9453ba4966) Odpowiedz

Bo to jest Garwolin. Tu za wszystko się płaci, taka dziura pełna nieudolnych włodarzy po znajomości i dorobkiewiczów.