Wiadomości z Garwolina

Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami Garwolina (wideo)

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami Garwolina (wideo)

6 stycznia Orszak Trzech Króli wyruszył już po raz dziesiąty do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus. W Garwolinie Orszak wyruszył po raz czwarty. W wydarzeniu udział wzięło wielu wiernych z parafii: pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach. Orszaki w latach 2016-2017 były dosyć mroźne, a tegoroczny dla równowagi, był bardzo ciepły.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane 6 stycznia w przestrzeni publicznej na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze i zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. W 2015 roku Orszak przeszedł ulicami w ponad 300 polskich miejscowości i kilkudziesięciu miast za granicą. W 2016 r. w inicjatywie wzięło już 400 miejscowości, a w 2017 500. W tym roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przeszedł lub przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami! Oprócz tego ulicami idą orszaki, które niekoniecznie były zarejestrowane. 

Orszak Trzech Króli przeszedł dziś także ulicami Garwolina. Po uroczystej mszy świętej, do której oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta OSP Garwolin, wierni wyruszyli spod kościoła parafii. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej do Stajenki w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Scenariusz Orszaku był podobny do tego co się działo w innych miastach: Mędrcy ze Wschodu wyruszyli za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddali mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

REKLAMA:


Jako pierwszy szedł Gwiazdor z Gwiazdką, dalej Trzej Królowie, dzieci przedszkolne i szkolne przebrane za aniołki i pastuszków, orszak królów: europejski, azjatycki i afrykański oraz pozostali uczestnicy orszaku.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Każdy mógł się dołączyć do orszaku. Uczestnicy wydarzenia mieli ze sobą: śpiewniki, specjalne naklejki, a na głowach papierowe korony. Po drodze wierni obejrzeli kilka scenek przygotowanych przez szkoły i lokalne społeczności.

Każda parafia w Garwolinie miała przydzielone barwy, w których parafianie mieli płaszcze i peleryny. Parafianie z parafii Przemienienia Pańskiego ubrali zielone stroje, przedstawiciele parafii MB Częstochowskiej mieli ubrania w kolorze czerwonym, a parafian z Sulbin oglądaliśmy w niebieskich barwach.

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 73

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

video (, #IP 054b7537c0) Odpowiedz

Ale kiepska jakość filmików. Prawie nic nie widać. Chyba jakimś przedpotopowym sprzętem to nagrywane było.

Wideo (, #IP ae8ddb6748) Odpowiedz

Jakość wideo wynika głównie z tego, że były to transmisje na żywo. Ona muszą być gorszej jakości, żeby wideo było płynne. Przy jakości HD widać by było głównie kółeczko buforowania. Pozdrawiam AS