Rozrywka

Żelechów: Orszak Trzech Króli za nami!

Dodano:
garwolin - Żelechów: Orszak Trzech Króli za nami!

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Żelechowie był niezwykły! Ulicami miasta wraz z mieszkańcami i gośćmi podążały dwa wielbłądy.

Obchody Święta Objawienia Pańskiego w Żelechowie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Chruściel. Po zakończonej Eucharystii celebrans pobłogosławił kredę i kadzidło, które parafianie zabrali do swoich domów.

Około godziny 12.00 zaczął się formować korowód. W czwartym żelechowskim orszaku szli mieszkańcy miasta i gminy Żelechów, a także goście z powiatu garwolińskiego i z zagranicy. Wyjątkowości pochodu nadali jednak dwaj goście z dalekiego kraju. W związku z wygranym przez miasto konkursem, do Żelechowa zawitały wielbłądy. To one właśnie przyciągnęły rzeszę ludzi na to wydarzenie.

Orszak wyruszył okolic kościoła i powoli przemierzał ulice miasta, zatrzymując się kilkukrotnie przy stacjach, gdzie młodzież odgrywała sceny biblijne. Kulminacyjny moment miał miejsce w parku, gdy trzej królowie dotarli do stajenki betlejemskiej i pokłonili się Jezusowi.

REKLAMA:


Po krótkim wystąpieniu króli głos zabrała burmistrz Mirosława Miszkurka, która podziękowała za głosowanie na „wielbłąda w Żelechowie” wszystkim zgromadzonym. Włodarz miasta złożyła też podziękowania Agnieszce Barszcz i Krystynie Wieczorkiewicz – inicjatorkom orszaku. Nie obyło się także bez podziękowań dla księży pracujących w parafii Żelechów. Na koniec burmistrz złożyła przybyłym życzenia noworoczne.

Po odśpiewaniu pastorałki „Daleko stąd do Betlejem” rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Żelechów.

Wszyscy uczestnicy orszaku mogli liczyć na ciepły bigos, gorącą herbatę oraz ciasto. Na zaproszenie mieszkańców Żelechowa pozytywnie odpowiedział poseł Grzegorz Woźniak, który aktywnie uczestniczył w pochodzie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 117

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.