Wiadomości z Garwolina

Górzno: Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

Dodano:
garwolin - Górzno: Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

Stało się już tradycją, że lokalne zespoły, chóry i dzieci ze wszystkich placówek oświatowych w gminie Górzno występują na początku roku w Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu w dniu 6 stycznia hala sportowa przy ZS w Górznie była wypełniona mieszkańcami, którzy przyszli zobaczyć występy swoich znajomych, przyjaciół, czy członków rodziny, ale najwięcej pozytywnych emocji, jak zawsze dostarczyły występy dzieci. Na Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek zaprosili wójt gminy

Górzno Waldemar Sabak i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Maria Szczęśniak.W świąteczny nastrój zgromadzonych słuchaczy wprowadzili artyści z klasy IIa, przygotowani przez  Joannę Makulec. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Górznie Maria Szczęśniak przywitała zgromadzonych gości i zapowiedziała koncert: - Chyba wszyscy ze mną się zgodzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze, zarówno pod względem treści jak i melodii - mówiła. - W porównaniu z innymi narodami mamy ich najwięcej. Kolędy stanowią cenny skarb w dziedzictwie kulturowym. Ich śpiewanie to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje więzi, daje uczucie bliskości, łączności, miłości. Gdy wielu naszych przodków z różnych przyczyn musiało opuścić nasz rodzinny kraj zabierali ze sobą pieśń kolędową, która podnosiła ich na duchu i dawała nadzieję na lepsze jutro. My dzisiaj mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy. I organizując po raz kolejny koncert kolęd i pastorałek pragniemy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, podtrzymywać polską tradycję i uwrażliwiać na piękno i wymowę polskich kolęd – mówiła Maria Szczęśniak.

Po tym krótkim wprowadzeniu na scenie pojawił się Chór Maryi, który stanowią chórzyści z parafii pw. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach. Chór pracuje pod batutą Marzeny Mikulskiej i Grzegorza Wójcika. Podczas sobotniego wieczoru, formacja zaprezentowała kolędy: „Wśród Nocnej Ciszy”, „Gdy Śliczna Panna” i „Gdy się Chrystus Rodzi”.

REKLAMA:


Następnie „Wśród nocnej ciszy” i pieśń „Uciekali” zaprezentowali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kolędy i pastorałki zaprezentowali też uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Samorządkach, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Uninie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach, a także chór Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Górznie.

Piosenkę „Idą, idą święta” wykonała Alicja Sawicka z II klasy gimnazjum.

Zespół Ludowy Górznianeczki zaprezentował trzy utwory: „Zaśnij Dziecino”, „Jezusa narodzonego” i „O mili królowie”.

Na zakończenie zagrała Orkiestra Dęta OSP w Górznie pod batutą Ryszarda Szewczyka.

Po koncercie głos zabrali zaproszeni goście – Sala piękna, akustyka bardzo dobra, profesjonalne prowadzenie zespołów, pełne trybuny – to wszystko naprawdę robiło wrażenie – mówił poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak.- Każdy z Państwa mógłby sobie znaleźć fajne miejsce w domu, ciepłą herbatę, włączyć telewizor, a jednak przyszliście obejrzeć swoje wnuki, dzieci, małżonków i oklaskiwać. Państwo w większości przyszliście oglądać swoje rodziny, bo nie ma nic lepszego jak rodzina, jak spędzenie dzisiejszego święta w gronie rodzinnym – mówił parlamentarzysta.

Wójt Waldemar Sabak wyraził swoje uznanie występującym artystom i podziękował publiczności za przybycie. Włodarz złożył też zgromadzonym życzenia noworoczne.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 114

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.