Rozrywka | Kultura Garwolin

Jasełka w wykonaniu dzieci z Bajkowej Krainy

Dodano:
garwolin - Jasełka w wykonaniu dzieci z Bajkowej Krainy

7 stycznia 2018 roku w kościele pw. Świętego Jana Pawła II, po Mszy Świętej swoją ciężką pracę zaprezentowali młodzi aktorzy z grupy 4 oraz 5-latków wspierane przez zdolny chórek przedszkolny. Widownię przywitała dyrektor Publicznego Przedszkola Bajkowa Kraina w Sulbinach pani Renata Janisiewicz, zapraszając do wspólnego obejrzenia występu.

Przy akompaniamencie kolęd i świątecznych piosenek dzieci opowiedziały historię Bożego Narodzenia. Licznie zgromadzona widownia mogła podziwiać dzieci, pięknie recytujące swe role. Wspaniałe stroje, w których wystąpiły dzieci zostały przygotowane przez rodziców, którzy swym zaangażowaniem wspierają każde przedsięwzięcie przedszkola. Stroje pomogli też przygotować nauczyciele. Głównymi postaciami byli oczywiście Maryja i Jóźef. Obok nich wystąpili: pastuszkowie, aniołowie, Trzej Królowie i dzieci. Wszyscy przybywali do żłóbka, aby powitać narodzonego Jezusa. Przedszkolny chór tworzyły dzieci reprezentujące 6 i 5-latki, zaśpiewał też jeden 4-latek. O oprawę muzyczną zadbali nauczyciele, przygotowując przedszkolny chór i akompaniament.

Starania dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami, publiczność była zachwycona zdolnościami zaprezentowanymi przez przedszkolaków. Po występie ks. proboszcz Andrzej Lemieszek i ks. Łukasz Skolimowski rozdali dzieciom pamiątkowe obrazki. Dumni rodzice, dziadkowie, wszyscy przyjaciele oraz pracownicy Publicznego Przedszkola w  Sulbinach z radością w sercach rozeszli się do domów, jeszcze raz mogli przeżyć Boże Narodzenie, które ma niezwykłą moc - zawsze przynosi nadzieję.

KZ, AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 98

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.