Rozrywka | Kultura Garwolin

Zatrzymali dla nas świąteczny nastrój na dłużej

Dodano:
garwolin - Zatrzymali dla nas świąteczny nastrój na dłużej

To była wielka uczta dla ducha i dla uszu. Orkiestra, teatr i aż 8 grup wokalnych – w sumie ponad 200 osób, które w finale wystąpiły razem. Wielka gala kolęd i pastorałek, dzięki której klimat Świąt Bożego Narodzenia zostanie z nami na dłużej odbyła się w niedzielę 7 stycznia w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Wielki koncert kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu!” odbył się po raz drugi. W niedzielę 7 stycznia garwolińska kolegiata wypełniła się klimatycznym światłem, rozbrzmiała słowem śpiewanym i mówionym oraz dźwiękami instrumentów. Podczas koncertu można było usłyszeć dawne, tradycyjne, jak i nowsze utwory bożonarodzeniowe. Kolędy i pastorałki zaśpiewali: schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, schola dorosłych „Młodzi Duchem” z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, Chór Żelechowa oraz Chór Miasta Garwolina.

REKLAMA:


Podczas tego wyjątkowego koncertu zagrała także Orkiestra Dęta z Trąbek, która towarzyszyła  wszystkim zespołom podczas finałowego wspólnego występu.

Tego wieczoru nastrój świąteczny wprowadzili publiczność aktorzy Teatru Rękawiczka.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.

CSiK, opr. Adrian Stoń,
zdjęcia: Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 119

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.