Wiadomości

Zderzenie karetki i samochodu osobowego

Dodano:
garwolin - Zderzenie karetki i samochodu osobowego

Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Mazowiecką w Garwolinie doszło do zderzenia karetki „na sygnale” z samochodem osobowym.

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o 14.09. Kierowca samochodu marki Volkswagen Crafter – karetki pogotowia,  z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie ul. Kościuszki i Mazowieckiej. W tym momencie, zgodnie z sygnalizacją, na zielonym świetle z ulicy Mazowieckiej wyjechał mężczyzna, kierujący  samochodem marki Ford Focus i doszło do kolizji drogowej. Sprawcą kolizji okazał się być kierowca karetki, mimo iż prowadził pojazd uprzywilejowany – informuje asp. Szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Zarówno jadącym karetką jak i osobom z forda nic poważnego się nie stało.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Trochę to nie tak.... (, #IP bd4a9cd76d) Odpowiedz

Logika nakazuje zwolnić, gdy wjeżdżając na skrzyżowanie słyszymy sygnały karetki. Zauważyć także jednak należy, że ostatnio w karetkach sygnały dźwiękowe są montowane jakieś dziwne, dające głuche słabo słyszalne niskie tony.... kiedyś to wyło jak się patrzy, a teraz jakieś dziwne basy.... co się dziwić, że nie każdy to słyszy....

Kierowca bombowca (, #IP 4e0fb36f9d) Odpowiedz

Nauczyli się jednego: zielone - jedź, czerwone - stój, ewentualnie hamuj gwałtownie. A o zasadzie ograniczonego zaufania to kierujący fordem pewnie też nie słyszał??

Kierujący niewidomy czy głuchy? (, #IP 4e0fb36f9d) Odpowiedz

A kierujący fordem to miał klapki na oczach? Jak można nie słyszeć ani nie widzieć karetki na sygnałach? Zabrać prawo jazdy i obciążyć kosztami naprawy karetki.