Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1 - 7 stycznia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1 - 7 stycznia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

3 stycznia 2018 r.

Pomoc policji w otwarciu drzwi do budynku w Korytnicy

Przed godziną 8 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w Korytnicy, w związku z podejrzeniem, że w opuszczonym budynku znajduje się osoba, która może potrzebować pomocy medycznej. Działania straży polegały na umożliwieniu funkcjonariuszom policji wejścia do budynku, gdzie znajdował się mężczyzna, u którego lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Pomoc policji w otwarciu drzwi do mieszkania przy ul. Stacyjnej w Garwolinie
Po godzinie 17 jeden zastęp PSP uczestniczył w działaniach na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w związku z podejrzeniem, że w jednym z mieszkań może znajdować się osoba, z którą od kilku dni nie było żadnego kontaktu. Strażacy przy użyciu wyważarki otworzyli drzwi do lokalu, gdzie znajdowała się kobieta, u której lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

4 stycznia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Goździku

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goździku, w którym uczestniczył samochód osobowy Daewoo Lanos i autobus marki Mercedes. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił na miejscu zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


6 stycznia 2018 r.

Dwa mieszkania przy ul. Janusza Korczaka w Garwolinie zalane na skutek awarii

Po godzinie 9 trzy zastępy PSP uczestniczyły w działaniach w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Janusza Korczaka w Garwolinie, gdzie na skutek awarii wężyka doprowadzającego wodę do baterii doszło do zalania dwóch mieszkań. Strażacy odłączyli energię elektryczną oraz zamknęli dopływ wody, co doprowadziło do ograniczenia wycieku. Następnie pracownicy pogotowia wodociągowego zakręcili zawory zasilające w wodę całą klatkę schodową. Ponadto zebrano wodę w dwóch lokalach mieszkalnych. Akcja trwała blisko dwie godziny.

7 stycznia 2018 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego oraz przewietrzono pomieszczenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.