Rozrywka | Kultura Garwolin

Orszak Trzech Króli w Sobolewie

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli w Sobolewie

Kilkuset mieszkańców gminy Sobolew wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który po raz czwarty zawitał na ulice miejscowości. Organizatorem tegorocznego orszaku był Gminny Dom Kultury, Urząd Gminy oraz parafia pw. Świętej Rodziny i Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Radosny i bardzo rodzinny marsz rozpoczął się przy Urzędzie Gminy. Kolorytu i barwy dodały orszakowi licznie przebrane dzieci. Ze śpiewem kolęd uczestniczy przeszli ulicami: Rynek, Marzysza, Kolejową, Kościuszki. Orszak zakończył się w kościele parafialnym, a kulminacyjnym momentem był pokłon Dzieciątku Jezus i modlitwa prowadzona przez księdza kanonika Andrzeja Oworuszkę.

Ucztą dla duszy był koncert ks. Stefana Ceberka. Organizatorzy dziękują wszystkim mieszkańcom dziękujemy za wspólny marsz i udział w koncercie. Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali strażacy z OSP.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.