Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 07-01-2018r.

Dodano:

2 stycznia

Garwolin, ul. Kościuszki, godz. 20:46

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni mężczyzna kierujący pojazdem VW Passat w terenie zabudowanym, oświetlonym, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 22-letnią kobietę.  Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku trzeźwi. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

POLICJA PRZYPOMINA:
od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.
W obszarze zabudowanym pieszy, nie ma obowiązku posiadania elementu odblaskowego, lecz warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast  osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Nośmy elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Koszty elementów odblaskowych są znikome, natomiast koszty leczenia ofiar wypadków, nie licząc strat materialnych, są zdecydowanie wyższe i trudne do oszacowania.

3 stycznia

Garwolin, ul. Kościuszki

Policjanci z OPI KPP Garwolin u 24-letniego mężczyzny ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku – amfetamina. Sprawca zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Trąbki
Policjanci z KPP Garwolin u 34-letniego mężczyzny ujawnili dwie „dilerki” z zawartością suszu roślinnego – marihuany. Sprawca zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Wola Miastkowska
Policjanci z PP Miastków Kościelny zatrzymali W.T., zam. pow. Mińsk Mazowiecki, który kierował samochodem marki Fiat Punto, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1.47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

REKLAMA:


4 stycznia

Stary Miastków

Nieznany sprawca z garażu dokonał kradzieży samochodu marki Suzuki Jimmy z 2001 roku. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

5 stycznia

Lipówki

Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali R.M., lat 43 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Peugeot Boxer, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Łaskarzew, ul. Garwolińska, godz. 8:58
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej samochodem osobowym marki Toyota Corolla, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 65-letniemu rowerzyście doprowadzając do potrącenia. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obydwaj kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

6 stycznia

Garwolin

Patrol OPI KPP Garwolin zatrzymał poszukiwanego listem gończym 25-letniego mężczyznę, który był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego. 

7 stycznia

Wilga

Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali M.J., zam. pow. Grójec, który kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1.11 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.


W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 235 interwencji.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.