Wiadomości

42 mandaty podczas akcji Prędkość

Dodano:
garwolin - 42 mandaty podczas akcji Prędkość

W miniony piątek (5 stycznia) policjanci z garwolińskiej drogówki wzięli udział w krajowych działaniach „Prędkość”, ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu kierowców jadących z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie po raz kolejny wzięli udział w działaniach, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących przepisów w zakresie prędkości.

- Stosowanie się do występujących ograniczeń prędkości ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te polegają nie tylko na tym aby ukarać kierowców mandatami za brawurową jazdę, ale również na tym aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych, których często skutkiem jest śmierć na drodze – tłumaczy asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Policjanci łącznie skontrolowali 78 samochodów z czego ujawnili 42 przypadki przekroczenia prędkości. W związku z tym 42 amatorów szybkiej jazdy zostało ukaranych mandatem karnym.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Szybciej, szybciej na cmentarz! (, #IP 4e0fb36f9d) Odpowiedz

Kto szybko jeździ tego wolno niosą...

policja (, #IP 9157a43546) Odpowiedz

niech od siebie zaczna kontrole na tej komendzie pełno pijaków nie radom skontroluje ich rano lub w nocy alkomatem to zobaczycie wyniki no i lubia tez popalac ziółko test narkotykowy konieczny

Pytanie do redakcji. (, #IP 6967455a1a) Odpowiedz

Czy pomiar predkosci dnia 5 stycznia był wykonywany w widocznym miejscu na zdjeciu za tzw ruskim cmentarzem. Czytelnicy jezeli tak to odwolujcie sie do sadu gdyz pomiar dokonywany byl bezposrednio pod linia wysokiego napiecia. Niezgodnie z przepisami, pilocjant zlamal prawo!!

Pirat drogowy (, #IP 369ff8d8f8) Odpowiedz

A jakie to ma znaczenie? Pirat drogowy to pirat i powinien zostać ukarany. Ile jeszcze osób musi zginąć na drogach, aby piraci drogowi w końcu to zrozumieli?

Jaki (, #IP 9b52d9c152) Odpowiedz

Większość wypadków to przez złe drogi prędkość zgadzam się ale o ile przekroczyli tą prędkość na wylocie do miasta 20 km i już pirat troszkę pomysł zanim coś napiszesz bo pewnie tylko na prostej umiesz jeździć