Ciekawe tematy

Pilawa: Inwestycja za 11 mln zł coraz bardziej realna

Dodano:
garwolin - Pilawa: Inwestycja za 11 mln zł coraz bardziej realna

Wniosek gminy Pilawa, na budowę centrum przesiadkowego przy ul. Dworcowej w Pilawie, złożony w październiku 2017r. do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, przeszedł pomyślnie ocenę formalną. Jest to duży krok do sukcesu, choć do otrzymania środków jeszcze daleko.

- W ramach projektu chcemy zagospodarować cały teren wzdłuż ulicy Dworcowej, poprzez stworzenie centrum miasta,ale w pierwszej kolejności wybudować duży parking na ponad 100 samochodów, wiatę na 35 rowerów, toaletę publiczną. Właśnie tam chcemy przenieść miejsce postoju autobusów, zainstalować punkty ładowania samochodów elektrycznych i tak dalej. Akt notarialny na zakup działki pod budowę parkingu podpisałam po koniec grudnia. Oczywiście w chwili obecnej teren zajęty przez firmę wykonującą modernizację linii kolejowej, więc inwestycji rozpocząć i tak nie możemy. Ale przede wszystkim czekamy na środki unijne. Wiemy, że wniosek złożyliśmy dobry. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w gronie szczęśliwych beneficjentów, którzy środki otrzymają. To by znacznie przyspieszyło budowę centrum, a przede wszystkim odblokowalibyśmy teren przed dworcem PKP – mówi burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

Cały wniosek opiewa na kwotę ponad 11 mln zł, ale łącznie z zakupem taboru (pojazdów elektrycznych) dla podmiotów prywatnych. Koszt samego centrum to około 5 ml. Dofinansowanie może wynieść do 80 procent (z 11 mln zł) kosztów kwalifikowanych projektu.REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.