Wiadomości

Orszak Trzech Króli w Pilawie i Trąbkach

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli w Pilawie i Trąbkach

6 stycznia mieszkańcy gminy Pilawa dali świadectwo swojej wiary. Barwne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Pilawy i Trąbek.

Prawie 1000 osób dało świadectwo swojej wiary, biorąc udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Pilawie. Po raz czwarty 6 stycznia po mszy św. o godz.12.00, ulicami Pilawy przeszedł barwny korowód. Wcześniej, bezpośrednio po mszy św. w kościele parafialnym uczniowie kl. Va z miejscowej szkoły podstawowej wystawili jasełka misyjne. Następnie barwny pochód wyruszył na ulice miasta. Orszak zakończył się w kościele, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Dla najmłodszych uczestników orszaku organizatorzy przygotowali słodycze.

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody, czy poprzez niesienie orszakowych akcesoriów, czy też poprzez tematyczne przebranie za króli, aniołki, pasterzy
– dziękują zgodnie organizatorzy orszaku: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia MB Kodeńskiej w Pilawie.

REKLAMA:


Orszak Trzech Króli w Trąbkach wyruszył po raz drugi. Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" rozpoczęło się orszakowe świętowanie od mszy św. sprawowanej w kościele św. Józefa w Trąbkach. W drodze maszerującym towarzyszył śpiew kolęd oraz jasełka w wykonaniu grupy teatralnej "Rapsodia". Wśród wielu radości znalazła się makieta wielbłąda wykonana przez instruktorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, którzy byli współorganizatorem orszaku. Radosne świętowanie zakończyła wspólna kolęda, podziękowania i drobne słodycze rozdane przez Trzech Króli dzieciom.

ks. Michał Gosk, MGOK, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 88

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.